جلسه استماع FTX سنا: درخواست‌های زیادی برای مقررات و انتقاد از ارزهای دیجیتال


سناتور پت تی گفت: «تا زمانی که سیاست‌های اقتدارگرایانه وحشیانه را اعمال نکند، ارز دیجیتال نمی‌تواند متوقف شود.

قانونگذاران ایالات متحده در کمیته بانکداری سنا در جلسه استماع تحقیق در مورد سقوط صرافی FTX سهم خود را از حامیان و شکاکان ارزهای دیجیتال داشتند.

در جلسه ای در 14 دسامبر در مورد “سقوط کریپتو: چرا حباب FTX پاره می شود و به مصرف کنندگان آسیب می رساند”، بسیاری از سناتورها نظرات خود را در مورد کریپتو تکرار کردند، که به نظر می رسید رویدادهایی را که منجر به سقوط FTX و دستگیری سام بنکمن شد نادیده می گرفتند. -سرخ شده در روغن. برخلاف جلسه 13 دسامبر مجلس نمایندگان، که در آن جان ری، مدیر عامل FTX تنها شاهد بود، جلسه سنا ترکیبی از چهره‌های ضد رمزنگاری و طرفدار رمزارزهای تجاری، سرگرمی و آموزش عالی را به نمایش گذاشت.

پت تومی، سناتور پنسیلوانیا، که قبلاً از معرفی دلار دیجیتال در ایالات متحده ابراز حمایت کرده بود، ارزهای دیجیتال را به جای ارزها با نرم افزار مقایسه کرد و استدلال کرد که ممنوعیت کامل دارایی های دیجیتال مشکلاتی را که منجر به مشکلات مالی FTX شد حل نمی کند. جنیفر شولپ از مؤسسه کاتو و سرمایه‌گذار کوین اولری، بسیاری از احساسات قانونگذار را تکرار کردند و گفتند که کریپتو به طور کامل در سقوط FTX مقصر نبود، بلکه شرکت‌های غیرقانونی مسئول دارایی‌های کاربران هستند.

“بحران مالی 2008 شامل سوء استفاده آشکار از محصولات مرتبط با وام مسکن بود – آیا ما تصمیم گرفتیم وام مسکن را ممنوع کنیم؟” گفت تومی. “مشکل سوء استفاده از سرمایه مشتری، سوء مدیریت فاحش و احتمالاً رفتار غیرقانونی بود، نه ابزارهای مورد استفاده در FTX.”

این سناتور افزود:

«برخی از همکاران من پیشنهاد کرده‌اند که قبل از تصویب قانون، ارز دیجیتال را متوقف کنید. این یک ایده بسیار نادرست است، نه به ذکر است یک ایده غیر ممکن است. رمزارزها را نمی‌توان متوقف کرد مگر اینکه سیاست‌های اقتدارگرایانه وحشیانه را اعمال کند.»

سناتور پت تومی در حال سخنرانی در کمیته بانکی سنا در دسامبر.

هیلاری آلن، پروفسور حقوق، یکی از شکاکان ارزهای دیجیتال که به عنوان شاهد در جلسه دادگاه حضور داشت، استدلال کرد که بانکمن-فرید به شدت برای ایجاد مقررات به نفع شرکتش تحت اختیار کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) لابی کرده است. بن مک کنزی، ستاره هالیوودی در دادگاه شهادت گفت که ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار تحت چتر نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار واجد شرایط هستند.

سام بانکمن-فرید و بقیه صنعت کریپتو، [regulatory] شفافیت در قانون فعلی،” آلن گفت. آنها به دنبال تغییرات قانونی برای انطباق با صنعت بودند. به طور خاص، آنها می خواستند توسط CFTC تنظیم شوند، نه SEC. من با احترام می گویم که کنگره نباید قانونی برای این منظور تصویب کند.

قانونگذاران مختلف قوانین جایگزینی را با هدف تنظیم بخش‌های خاصی از فضای کریپتو پیشنهاد کرده‌اند – اما به نظر نمی‌رسد که هیچ کدام از رویدادهای FTX ناشی نشده باشد. سناتور تومی با اشاره به چارچوبی که در آوریل معرفی کرد و لایحه ای از سناتور سینتیا لومیس و سناتور کریستن گیلیبراند در ژوئن، پیشنهاد کرد که مقررات با استیبل کوین ها آغاز شود.

سناتور الیزابت وارن، یک بدبین معروف در مورد ارزهای دیجیتال در کنگره، از زمان خود برای تیره کردن روابط بین دارایی های دیجیتال و تامین مالی تروریسم و ​​پرداخت های باج افزار استفاده کرده است. او همراه با سناتور راجر مارشال، لایحه‌ای را تصویب کرد که سیاست‌های اضافی ضد پولشویی یا AML را برای مشاغل خدمات پولی و همچنین قوانین AML و فرآیندهای بررسی در وزارت خزانه‌داری، SEC و CFTC ایجاد می‌کند.

مربوط: شهادت کنگره نشان می دهد که SBF قصد داشت همه را استیضاح کند، مگر خودش

بسیاری از قانونگذاران ایالات متحده پس از اعلام ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال و ادعاهایی مبنی بر استفاده مدیر عامل سابق از دارایی های کاربران برای سرمایه گذاری در Alameda Research، توجه خود را به Bankman-Fried و FTX معطوف کردند. مقامات باهاما بانکمن-فرید را در 12 دسامبر به عنوان بخشی از روند استرداد در ایالات متحده دستگیر کردند. او حداقل تا فوریه بدون وثیقه در بازداشت خواهد بود.

پس از جلسه استماع کمیته کشاورزی سنا در 1 دسامبر و جلسه استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در 13 دسامبر، جلسه استماع سنا سومین جلسه ای بود که در مورد سقوط FTX تحقیق کرد. کمیته مجلس نمایندگان اعلام کرد که قصد دارد دومین جلسه استماع در مورد FTX را در سال 2023 برگزار کند.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید