رئیس کمیته بانکداری سنا خواستار هماهنگی با وزارت خزانه داری در مورد ارزهای دیجیتال است


رئیس کمیته به «کلاهبرداری نگران کننده»، بحران نقدینگی و ورشکستگی صرافی ارز دیجیتال FTX به عنوان نمونه هایی از ریسک مالی اشاره کرد که خزانه داری و رگولاتورها باید به آن رسیدگی کنند.

شرود براون، رئیس کمیته بانکداری سنای ایالات متحده، از جانت یلن، وزیر خزانه داری خواست تا با قانونگذاران مالی و قانونگذاران بر روی قوانین جامع رمزنگاری «پس از فروپاشی FTX» همکاری کند.

براون در نامه ای به یلن در 30 نوامبر از وزیر خزانه داری خواست تا بر اساس توصیه های کمیته نظارت بر ثبات مالی یا FSOC با رگولاتورها برای رسیدگی به مشکل کریپتو هماهنگ کند. رئیس کمیته از “کلاهبرداری نگران کننده”، بحران نقدینگی و ورشکستگی صرافی ارز دیجیتال FTX به عنوان نمونه هایی از ریسک مالی یاد کرد که “نباید به بازارها و موسسات مالی سنتی سرایت کند.”

من از شما می‌خواهم که با سایر تنظیم‌کننده‌های مالی برای کار بیشتر روی توصیه‌های گزارش FSOC، از جمله تدوین قوانینی که اختیاراتی را برای تنظیم‌کننده‌ها ایجاد کند تا فعالیت‌های وابسته و شرکت‌های تابعه خود را ببینند و در غیر این صورت حسابرسی کنند، هماهنگ کنید. براون گفت: دارایی های رمزنگاری شده. همانطور که در گزارش FSOC اشاره شد، نهادهای نظارتی واحد در حال حاضر عموماً دید جامعی از فعالیت‌های دارایی‌های رمزنگاری ندارند.

اضافه:

همانطور که شکست FTX مشخص شد، تنظیم‌کننده‌های مالی باید به یافتن راه‌هایی برای بهبود افشای دارایی‌ها و دارایی‌های رمزنگاری با توجه به استفاده گسترده از دارایی‌های رمزنگاری شده و اتکای آن‌ها به ارزش‌گذاری دلخواه و منابع داده همراه با مقررات مالی غیرشفاف ادامه دهند. یکپارچگی و شفافیت بازار.”

در ماه اکتبر، FSOC گزارشی منتشر کرد که هدف آن بررسی حفره‌های بالقوه نظارتی و ریسک‌های ثبات مالی دارایی‌های دیجیتال، بر اساس دستور اجرایی مربوط به رمزارز جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده است. این شورا به قانونگذاران توصیه کرد که قانونی را تصویب کنند تا مشخص شود کدام «مرجع نظارتی» مسئول تنظیم بخش‌هایی از بازار نقدی رمزنگاری است – یعنی کمیسیون بورس و اوراق بهادار یا کمیسیون معاملات آتی کالا. در آن زمان، یلن گفت که این گزارش “پایه ای قوی برای سیاست گذاران” ارائه می کند، اما جدول زمانی برای اقدام ارائه نکرده است.

مربوط: دموکرات‌های کمیته بانکی سنا به SoFi هشدار می‌دهند که مهلت واجد شرایط بودن را رعایت کند

پاسخ براون جدیدترین پاسخ قانونگذاران آمریکایی بود که به پیشنهاد دو سنت برای ورشکستگی FTX و اقدامات قانونی و قانونی احتمالی پرداختند. در 23 نوامبر، سناتورهای الیزابت وارن و شلدون وایت هاوس نامه ای به وزارت دادگستری نوشتند تا احتمالاً افراد را به دلیل سوء رفتار در FTX تحت تعقیب قرار دهند و سقوط بازار سهام را با “بالاترین بررسی” بررسی کنند. کمیته‌های مجلس نمایندگان و سنا جلسات استماع جداگانه‌ای را در ماه دسامبر برای رسیدگی به سقوط صرافی ارز دیجیتال برگزار خواهند کرد.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید