سناتور وارن: دولت بایدن برای جلوگیری از «درهم تنیده شدن خطرناک» ارزهای دیجیتال با بانک‌ها تلاش کرد.


سناتور ماساچوست که صریحاً به ارزهای دیجیتال شک داشت، تلاش‌های مارتین گرونبرگ، نایب رئیس FDIC برای جدا کردن دارایی‌های دیجیتال از بانکداری را تحسین کرد.

الیزابت وارن، سناتور ماساچوست، با اشاره به رویدادهای مربوط به سقوط FTX به عنوان “یک مشت لوبیای جادویی”، به نظر می رسد که “سرایت” در حال گسترش در فضای کریپتو را به عنوان یک موضوع حزبی توصیف می کند.

در جلسه استماع نامزدی کمیته بانکداری سنا در 30 نوامبر، وارن خطاب به مشاور کمیته، جاناتان مک کرنان، که تأیید کرد ورشکستگی FTX تأثیر زیادی بر مؤسسات بانکی سنتی در ایالات متحده نداشته است. سناتور ماساچوست که نسبت به ارزهای رمزنگاری شده بدبین است، مدتی از زمان خود را صرف تشویق کار مارتین گرونبرگ، رئیس موقت شرکت بیمه سپرده فدرال یا FDIC کرده است. ترم سال

وارن گفت: «حتی زمانی که ارزهای دیجیتال منفجر شدند، بانک‌های ما امن باقی ماندند زیرا بسیاری از تنظیم‌کننده‌های رئیس جمهور بایدن، مانند معاون رئیس‌جمهور گرونبرگ، برای جلوگیری از درهم‌تنیدگی خطرناک ارزهای دیجیتال با بانک‌های ما تلاش کردند. علی‌رغم تلاش‌های تهاجمی دولت ترامپ و حامیان کریپتو برای وارد کردن کریپتو و تمام خطرات آن به بانکداری سنتی، این کار را انجام داد.

گرونبرگ به یکی از سوالات وارن پاسخ مثبت داد، جایی که او استدلال کرد که اگر شرکت هایی مانند FTX بیمه مشابهی را از FDIC دریافت کرده باشند، سیستم بانکی “کمتر امن” خواهد بود:

شواهد اکنون واضح است. ما شرکت‌هایی داشتیم که در فعالیت‌های بسیار سوداگرانه شرکت می‌کردند، از اهرم‌های مالی بالا استفاده می‌کردند و در برابر از دست دادن اعتماد در یک فرار آسیب‌پذیر بودند. آنها هیچ تماس مستقیمی با مؤسسات مالی بیمه‌شده نداشتند، و در نتیجه، شکست این شرکت‌ها واقعاً محدود به فضای رمزنگاری بودند و بر سیستم بانکی بیمه‌شده تأثیری نداشتند.»

سناتور الیزابت وارن در جلسه استماع کمیته بانکداری سنا در 30 نوامبر صحبت می کند

وارن به توصیف دارایی های کریپتو به عنوان “سمی” و مناسب برای ادغام در بانکداری سنتی ادامه داد و ادعا کرد که مالیات دهندگان ممکن است از عواقب آن متحمل شوند. سناتور یکی از قانونگذاران پشت نامه ای در 23 نوامبر بود که از وزارت دادگستری خواسته بود در مورد سقوط FTX تحقیق کند و مجرمان احتمالی را تحت تعقیب قرار دهد، به ویژه از مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید به دلیل نقشش در این مناظره نام برد.

مربوط: استیبل کوین ها در سرایت بازار کریپتو FTX چقدر پایدار هستند؟

اثرات موج دار بازار سهام بزرگی مانند FTX که در میانه بازار نزولی اعلام ورشکستگی کرد، همچنان باقی است. شرکت کریپتو BlockFi در 28 نوامبر درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد و گفت که FTX برخی تعهدات مالی به شرکت دارد. قانونگذاران و رگولاتورهای جهانی همچنین قصد خود را برای بررسی رویدادهای مربوط به FTX و ایجاد چارچوب های نظارتی جدید، به طور بالقوه شامل بانک مرکزی اروپا، دولت های ایالتی ایالات متحده و تنظیم کننده های اوراق بهادار در باهاما اعلام کرده اند.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید