سناتور الیزابت وارن اشاره می کند که پرداخت های رمزنگاری شده تجارت فنتانیل در چین را تسهیل می کند


سناتور ماساچوست با استناد به گزارش Elliptic گفت: «تعداد تراکنش‌های رمزنگاری مرتبط با کارگزاران فنتانیل چینی تنها در سال گذشته 450 درصد افزایش یافته است.»

الیزابت وارن، سناتور ماساچوست، پیوندی بین پرداخت‌های ارزهای دیجیتال و شرکت‌های مستقر در چین که پیش‌سازهای مواد افیونی را فراهم می‌کنند، پیشنهاد کرده است. فنتانیل

در جلسه استماع کمیته بانکداری سنای ایالات متحده در 31 ماه مه در مورد چین، وارن به گزارشی از شرکت تحلیل بلاک چین Elliptic اشاره کرد که در آن ارتباطی بین ارزهای دیجیتال و “تراکنش های غیرقانونی دارو” در شرکت های چینی وجود دارد. Elliptic در 23 می گزارش داد که تقریباً 90 درصد از شرکت‌های مستقر در چین که پیش‌سازهای فنتانیل را عرضه می‌کنند، مایل به پذیرش پرداخت‌ها با ارزهای رمزنگاری شده، از جمله بیت‌کوین (BTC) هستند.

وارن در ادامه به استناد به داده‌های گزارش Elliptic گفت: «گفته می‌شود ارزهای دیجیتال در چین ممنوع است. تعداد تراکنش‌های ارز دیجیتال مرتبط با کارگزاران فنتانیل چینی تنها در سال گذشته 450 درصد افزایش یافته است.

الیزابت روزنبرگ، دستیار وزیر امور مالی تروریسم و ​​جرایم مالی در وزارت خزانه داری ایالات متحده، به وارن گفت که فروشندگان مواد مخدر احتمالاً برای پرداخت به ماهیت نام مستعار تراکنش های رمزنگاری متکی هستند. روزنبرگ نظر وارن را تایید کرد که ارز دیجیتال یکی از مهم ترین روش های پرداخت برای شرکت های چینی است.

سناتور ماساچوست گفت که قصد دارد قوانینی را با هدف رسیدگی به برخی از خلاءهای نظارتی که بر این پرداخت ها به شرکت هایی که تجارت مواد مخدر غیرقانونی می کنند تأثیر می گذارد، بازگرداند. وارن برای اولین بار قانون مبارزه با پولشویی دارایی دیجیتال را در سال 2022 معرفی کرد و در جلسات قبلی کنگره در مورد ارزهای دیجیتال پیشنهاد کرد که در حال آماده شدن برای اجرای مجدد این لایحه است.

“کنگره به اندازه کافی در مورد فنتانیل صحبت کرده است. ما پیشنهاد می کنیم کاری برای مقابله با آن انجام دهیم.”

مرتبط با: وزیر دارایی سابق بلژیک “اگر دولتی داروها را ممنوع می کند، باید ارز دیجیتال را ممنوع کند”

بر اساس داده های موسسه ملی بهداشت، بیش از 70000 مرگ و میر در ایالات متحده در سال 2021 به دلیل مصرف بیش از حد مواد افیونی مصنوعی از جمله فنتانیل رخ داده است. جاده ابریشم، یکی از پرمخاطب ترین پلتفرم های تسهیل کننده تراکنش های غیرقانونی مواد مخدر با استفاده از پرداخت های رمزنگاری شده، در سال 2013 تعطیل شد و موسس آن راس اولبریخت به حبس ابد محکوم شد.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال: مراقب چه چیزی باشیم و چگونه درمان کنیم؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید