ساتوشی کریگ رایت خودخوانده ویتالیک بوترین اتریوم را حفاری می کند


در یک چرخش غیرمنتظره امروز، ساتوشی ناکاموتو کریگ رایت خودخوانده به ویتالیک بوترین، خالق اتریوم حمله کرد. رایت مجدداً مجموعه ای از پست های بوترین را در سال 2017 بررسی کرد که در آن نسخه های اولیه پروتکل اتریوم را مورد بحث قرار داد.

در آن زمان، بوترین به سوالی در مورد امکان ساخت اتریوم در بالای بیت کوین پاسخ داد و از درگیری احتمالی با تیم توسعه بیت کوین ابراز نگرانی کرد. او ابراز نگرانی کرد که قوانین پروتکل ممکن است تغییر کند و ایجاد یک پروتکل پایه که با دیدگاه او در تضاد باشد را برای او دشوار می کند.

رایت تا ژانویه 2024 از فرصت استفاده کرد و در مورد اظهارات گذشته بوترین اظهار نظر کرد. او استدلال کرد که اتریوم تنها به دلیل تیم های توسعه متمرکز با قدرت تغییر پروتکل وجود دارد. رایت به سناریوی فرضی همه چیز روی بیت کوین فکر کرد و سیستمی سیال تر و کمتر تکه تکه را متصور شد.

بیت کوین و اتریوم

نظرات رایت به رقابت طولانی مدت بین بیت‌کوین و اتریوم دامن می‌زند و تفاوت‌های اساسی در رویکردهای آن‌ها به تمرکززدایی و حاکمیت پروتکل را برجسته می‌کند.

در حالی که اتریوم به عنوان پلتفرمی برای قراردادها و برنامه های هوشمند به موفقیت چشمگیری دست یافته است، رایت از ثبات و منحصر به فرد بودن پروتکل بیت کوین دفاع می کند.

علاوه بر این، بحث تمرکز را در هر دو اکوسیستم ارزهای دیجیتال احیا می کند. از یک طرف، سانسور OFAC تراکنش های ETH. از سوی دیگر، غلظت عظیم BTC در دست نهنگ ها و معدنچی ها.


نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید