امنیت یا نه، قیمت اتریوم بر اساس 3 معیار کلیدی به نظر می رسد سطح 1.8 هزار دلار را حفظ کند.


اتریوم ممکن است در نهایت مخالف SEC باشد، اما در حال حاضر داده های کلیدی نشان می دهد که اتریوم آماده نگه داشتن سطح 1800 دلار است.

قیمت اتر (ETH) پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از صرافی های رمزنگاری بایننس و کوین بیس، 1780 دلار مجدداً آزمایش شد، اما اینکه بگوییم گاوهای اتر باید بسیار خوشحال باشند که قیمت به زیر حمایت 67 روزه نزول نکرده است، پوچ است. .

اقدامات SEC در واقع یک شمشیر دولبه برای اتریوم است و در توییتر رمزنگاری شده، برخی از تحلیلگران جهش اتر را به این دلیل می دانند که در هیچ یک از پرونده های قضایی علیه بایننس و کوین بیس به عنوان امنیت درج نشده است. برای مثال، SEC آشکارا از BNB، Solana (SOL) و Cardano (ADA) که رقبای مستقیم قابلیت‌های پردازش قراردادهای هوشمند اتریوم هستند، نام برده است.

اما همانطور که تحلیلگر Jevgenijs Kazanins اشاره می کند، غفلت از اتر به این معنی نیست که SEC چراغ سبز نشان داده است.

Kazanins این سوال را مطرح می کند که آیا SEC می تواند بنیاد اتریوم را در یک دادخواست جداگانه هدف قرار دهد. در حال حاضر، این ایده فقط یک حدس و گمان بی اساس است، اما مطمئناً موجه است زیرا گری گنسلر، رئیس SEC از پاسخ دادن به سؤالات در مورد وضعیت اتریوم در برابر کمیته خدمات مالی مجلس ایالات متحده در آوریل 2023 خودداری کرد.

در همین حال، می‌توانیم روی عملکرد قیمت اتر، داده‌های شبکه و سایر داده‌هایی که در کوتاه‌مدت بر احساسات و قیمت سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارند، تمرکز کنیم.

Ethereum Dapps اندکی تقویت می شود

TVL سپرده های قفل شده در برنامه های غیرمتمرکز اتریوم را که از اواسط ماه مارس روند نزولی داشته اند، اندازه گیری می کند. به گفته DefiLlama، این اندیکاتور در 3 ژوئن به 14.35 میلیون ETH رسید، اما تا 6 ژوئن به 14.6 میلیون ETH بازگشت.

تعداد آدرس‌های فعال در تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) نیز رو به کاهش است. طی 30 روز گذشته، 12 DApp برتر در حال اجرا در شبکه اتریوم شاهد افزایش 4 درصدی در آدرس‌های فعال بوده‌اند، اگرچه میانگین کارمزد گاز تراکنش بالای 6.5 دلار باقی مانده است.

رویداد 30 روزه اتریوم DApp. منبع: DappRadar

اگر معامله‌گران می‌ترسند که اتر به احتمال زیاد به زیر سطح پشتیبانی 1800 دلار نزول کند، این باید در حق بیمه قرارداد آتی ETH و هزینه‌های افزایش یافته گزینه‌های فروش محافظ منعکس شود.

اندازه گیری مشتقات اتر حتی با تسریع قوانین

معاملات آتی اتر سه ماهه در میان نهنگ ها و جداول آربیتراژ محبوب هستند. با این حال، این قراردادهای ثابت ماهانه معمولاً با قیمت جزئی در بازارهای نقدی معامله می‌شوند که نشان می‌دهد فروشندگان برای تاخیر در پرداخت پول بیشتری می‌خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی ETH در بازارهای سالم باید با حق بیمه 4 تا 8 درصد در سال معامله شوند – پدیده ای که به عنوان contango شناخته می شود و مختص بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه سالانه مدت دو ماهه اتر. منبع: Laevitas

معامله گران حرفه ای با توجه به حق بیمه آتی که به عنوان اندیکاتور اساسی شناخته می شود، از موقعیت های خرید اهرمی (شرط های صعودی) اجتناب می کنند. با این حال، حتی آزمایش مجدد سطح 1780 دلار در 6 ژوئن برای قرار دادن این نهنگ ها و سازندگان بازار در یک روند نزولی کافی نبود.

بازارهای گزینه های ETH باید برای حذف عوامل خارجی که ممکن است فقط بر معاملات آتی اتر تأثیر بگذارند، تجزیه و تحلیل شوند. نشانگر 25 درصد انحراف دلتا گزینه‌های مشابه خرید (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و هنگامی که ترس غالب می‌شود، مثبت می‌شود، زیرا حق بیمه گزینه فروش محافظ بالاتر از گزینه‌های تماس است.

اتر 30 روز 25% انحراف. منبع: Laevitas

اگر معامله گران از کاهش قیمت اتر بترسند، شاخص چولگی به بالای 8 درصد خواهد رسید. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک چولگی منفی 8 درصدی است. همانطور که در بالا نشان داده شد، شیفت دلتا 25 درصد به نزولی تبدیل شد و از آستانه مثبت 8 درصد در 5 ژوئن عبور کرد. با این حال، جهش بعدی به 1880 دلار در 6 ژوئن، متریک را در حالت خنثی قرار داد.

مرتبط با: Coinbase به جهانیان یادآوری می کند که در تلاش است تا “مقرراتی را اتخاذ کند” زیرا SEC برای تخلفات شکایت می کند.

قیمت اتر به نظر می رسد بالای 1800 دلار باقی بماند

به طور خلاصه، این سه شاخص به انعطاف‌پذیری اشاره می‌کنند – یعنی TVL به 14.6 میلیون ETH، افزایش 4 درصدی در آدرس‌های فعال Dapps و تأثیر ناچیز بر بازارهای مشتقات اتر علیرغم آزمایش مجدد سطح 1800 دلار.

براساس معیارهای مشتقات، داده‌های استفاده از شبکه اتریوم سالم باقی می‌ماند و آزمایش مجدد اخیر پشتیبانی 67 روزه برای ترساندن معامله‌گران حرفه‌ای کافی نبود.

در نتیجه، به نظر می‌رسد گاوها از پیشروی خود فرار کرده‌اند، که تا حد زیادی خطر افت قیمت قریب‌الوقوع را کاهش می‌دهد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید