SEC برنده 2.8 میلیون دلار دعوای حقوقی به دلیل ادعای دستکاری قیمت توکن کریپتو شد


شرکت فناوری هیدروژن و مدیر عامل سابق آن به دلیل اجرای طرح دستکاری قیمت 2.8 میلیون دلار جریمه و غرامت پرداخت خواهند کرد.

دعوای هفت ماهه بین رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده و شرکتی که ظاهراً قیمت ارزهای دیجیتال را دستکاری کرده بود، به تسویه حساب 2.8 میلیون دلاری خاتمه یافت.

در 20 آوریل، یک قاضی دادگاه منطقه نیویورک علیه شرکت فناوری هیدروژن حکم داد و مدیر عامل سابق آن، مایکل راس کین، در دادخواستی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای 2.8 میلیون دلار به عنوان راه حل های حقوقی و جریمه های مدنی ارائه شده بود، حکم پرداخت.

این مبلغ شامل تقریباً 1.5 میلیون دلار سود “غیر داده شده” – که نشان دهنده سود حاصل از رفتار غیرقانونی است – به اضافه بیش از 1 میلیون دلار جریمه است.

علاوه بر این، مایکل کین، مدیرعامل هیدروژن با پرداخت جریمه فردی تقریباً 260000 دلار موافقت کرد. مبلغ باقیمانده شامل سود پیش ذخیره است.

در سپتامبر 2022، SEC شکایتی را ارائه کرد و ادعا کرد که کین از سازنده بازار هیدروژن، Moonwalkers Trading Limited برای دستکاری حجم و قیمت توکن ERC-20 Hydro (HYDRO) استفاده کرده است.

SEC ادعا کرد که کین و تایلر اوسترن، مدیر عامل Moonwalkers، پس از توزیع توکن‌های هیدروژن از طریق airdrops، جایزه‌ها و فروش مستقیم به بازار در سال 2018، تلاش کردند تا «ظاهر نادرستی از فعالیت قوی بازار را ایجاد کنند».

بر اساس شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار، Ostern توکن ها را در یک “بازار متورم مصنوعی” فروخت که در آن هیدروژن بیش از 2 میلیون دلار سود داشت.

یک روز پس از ثبت شکایت، اوسترن با پرداخت 41000 دلار موافقت کرد.

مرتبط با: تلاش SEC برای “نیروی بی رحمانه” مقررات رمزنگاری، “سیاست بد” است – پارادایم

هم هیدروژن و هم کین در حال حاضر به مفاد این توافقنامه متعهد هستند، که مانع از آن می‌شود که نسبت به اتهامات مطرح شده توسط SEC بیشتر اعتراض کنند.

کین و این شرکت تا زمانی که توکن‌های Hydro آن‌ها تست Howey را گذرانده و تاییدیه بیشتری از SEC دریافت کنند، از فروش هرگونه ارز دیجیتال اضافی منع می‌شوند.

کین همچنان مجاز به شرکت در بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال است، به این معنی که او همچنان می‌تواند دارایی‌های رمزنگاری شده را برای منافع شخصی بخرد و بفروشد.

Hall of Flame: Crypto Wendy در مورد سطل زباله SEC، تبعیض جنسی و اینکه چگونه افراد ناتوان می توانند برنده شوند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *