SEC تحت آتش برای قانون بازداشت: قانون کدگذاری شده، 8-15 مه


هفته گذشته برای کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده سخت بود و چهره های صنعتی و مقامات به طور علنی از رگولاتور انتقاد کردند.

هفته گذشته برای کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) سخت بود و چهره های صنعت و مقامات به طور علنی از رگولاتور انتقاد کردند.

8 می آخرین مهلت برای بازخورد در مورد قانون بازداشت پیشنهادی SEC بود و بازخوردهای زیادی وجود داشت. مایلز جنینگز، مشاور عمومی آندریسن هوروویتز، این پیشنهاد را “تلاشی برای شروع یک جنگ نادرست و شفاف علیه رمزارزها” توصیف کرد.

انجمن بلاک چین ادعا کرد که این قانون از اختیارات SEC فراتر رفته، مشاوران را از تراکنش با صرافی های رمزنگاری باز می دارد و دارایی های سرمایه گذاران را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد. نماینده پاتریک مک‌هنری، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده، نوشت که قانون پیشنهادی، که به عنوان قانون مشاور سرمایه‌گذاری ثبت‌شده شناخته می‌شود، از اختیارات SEC فراتر رفته است.

دلیل دیگری برای انتقاد از SEC، «تهدید قانونی» برای کوین بیس در اواخر ماه مارس بود که کوین بیس را به «نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار» متهم کرد. صرافی کریپتو مستقر در ایالات متحده هفته گذشته شکایتی را با پشتیبانی از یک جلسه توجیهی دوستانه با اتاق بازرگانی ایالات متحده ارائه کرد.

اتاق بازرگانی تمام وزن خود را به Coinbase داد و SEC را متهم کرد که عمداً یک محیط ناپایدار و نامطمئن برای شرکت های رمزنگاری فعال در کشور ایجاد می کند. شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری Paradigm به رهبری فرد اهرسام، بنیانگذار Coinbase نیز یک جلسه توجیهی دوستانه ارائه کرد. به گفته این شرکت، عدم قطعیت قانونی می تواند منجر به “ممنوعیت عملی پلتفرم های معاملاتی دارایی های دیجیتال” بدون راه مشخص برای ثبت نام در SEC شود.

در نهایت، گروه نظارتی توانمندسازی افشاگران و تحقیقات نظارتی (EMPOWR) شکایتی را علیه SEC تنظیم کرد تا از درخواست قانون آزادی اطلاعات برای دسترسی به ارتباطات بین مقامات سابق کمیسیون و کارفرمایان سابق و آینده آنها تبعیت کند.

EMPOWR در شکایت خود مدعی شد که مقامات سابق SEC در رابطه با ارزهای دیجیتال بالقوه تضاد منافع داشتند. این شکایت به طور خاص به جی کلایتون، رئیس سابق SEC، مارک برگر مدیر اجرایی سابق و ویلیام هینمن، مدیر مالی سابق شرکت اشاره داشت.

تگزاس به اضافه کردن رمزارز به منشور حقوق ایالت رای داد

قانونگذاران ایالتی در تگزاس به اصلاح منشور حقوق ایالت با افزودن ماده ای رای دادند که حق افراد را برای داشتن، نگهداری و استفاده از ارزهای دیجیتال به رسمیت می شناسد. لایحه HJR 146، ارائه شده توسط نماینده ایالت، جیووانی کاپریگلیون، اعلام می کند که افراد حق دارند از یک وسیله مبادله مورد توافق متقابل شامل ارزهای دیجیتال، پول نقد، سکه، شمش یا ارز کاغذی برای تجارت و قرارداد کالا و خدمات استفاده کنند. و این حق قابل تضییع نیست.

به خواندن ادامه دهید

شرایط وثیقه دو کوون بنیانگذار ترا لونا رسماً توسط دادگاه مونته نگرو پذیرفته شد

مونته نگرو شرایط وثیقه پیشنهادی وکلای موسس ترا، دو کوون را که به جعل اسناد تحت قوانین مونته نگرو متهم شده بود، تایید کرد.

دادگاه پیشنهاد وثیقه پیشنهادی 400000 یورویی (436000 دلار) برای هان چانگ جون، مدیر ارشد مالی آزمایشگاه‌های Kwon و Terraform Labs را پذیرفت. این علاوه بر اینکه به جای بازداشت در حصر خانگی قرار می گیرد. بر اساس این اسناد، در صورت نقض حبس خانگی، وثیقه در «بخش ویژه» در بودجه کاری دادگاه قرار می گیرد. انتظار می رود محاکمه جنایی فعلی در مونته نگرو در 16 ژوئن آغاز شود.

به خواندن ادامه دهید

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، از دادگاه می‌خواهد اتهامات خود را لغو کند

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل سابق FTX، می خواهد تا 10 اتهام جنایی علیه او ماه ها قبل از محاکمه جنایی که برای اکتبر برنامه ریزی شده است، در دادگاه تشکیل شود. تیم حقوقی Bankman-Fried او را مجبور کرد که به جز سه توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری کالایی، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری در اوراق بهادار و توطئه برای پردازش پول در اسناد دادگاهی که در 8 می در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک ثبت شده بود، همه آنها را رد کند. شستشو

بانکمن-فرید از باهاما به ایالات متحده مسترد شد تا با هشت اتهام به اتهام کلاهبرداری و پولشویی روبرو شود. با این حال، تیم حقوقی استدلال می کند که چهار مورد از پنج اتهام اضافی که از آن زمان اضافه شده است “قوانین مقررات کارشناسی معاهده را نقض می کند.” بر اساس «قاعده تخصصی»، دولت درخواست‌کننده (ایالات متحده آمریکا) عموماً موظف است مجرمان استرداد شده را فقط برای جرمی که به خاطر آن استرداد شده‌اند تحت تعقیب قرار دهد.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید