هیئت منصفه در پرونده Terraform Labs نباید تصمیم بگیرد که آیا ارز دیجیتال یک امنیت است یا خیر – SEC


به گفته کمیسیون SEC، نشانه های مورد بحث در دعوای مدنی علیه Terraform Labs باید یک “سوال قانونی” برای دادگاه باشد، “نه یک سوال واقعی برای هیئت منصفه”.

وکلای نمایندگی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از یک قاضی در یک دعوای مدنی علیه Terraform Labs و یکی از بنیانگذاران Do Kwon خواسته اند تا تعیین کند که آیا برخی از دارایی های رمزنگاری به جای هیئت منصفه، اوراق بهادار هستند یا خیر.

در دادگاه منطقه ای ناحیه جنوبی نیویورک در ماه دسامبر، SEC استدلال کرد که موضوع استفاده از ارزهای رمزنگاری شده به عنوان اوراق بهادار یک “سوال قانونی برای تعیین” بر اساس دستورالعمل های کمیسیون است. [by] این یک سوال واقعی برای هیئت منصفه نیست. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، ارائه این سوال مبنی بر اینکه آیا ارزهای رمزنگاری شده خاصی در پرونده Terraform Labs به عنوان اوراق بهادار تحت آزمون Howey واجد شرایط هستند، استاندارد کمیسیون برای تعیین امنیت چیست، این موضوع را زیر سوال برد.

“[T]کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت: «در مورد این واقعیت که پیشنهاد دارایی‌های رمزنگاری متهمان شامل سرمایه‌گذاری پول در یک سرمایه‌گذاری مشترک با انتظار سود حاصل از تلاش‌های متهمان می‌شد، اختلافی وجود ندارد.

منبع: دادگاه شنونده

مرتبط با: SEC با تهدید تحریم مواجه می شود زیرا قاضی صحت پرونده بدهی Box را زیر سوال می برد

SEC وظیفه برچسب گذاری ارزهای دیجیتال مختلف را به عنوان اوراق بهادار در موارد مختلف از جمله اقدامات اجرایی علیه Binance و Coinbase بر عهده گرفته است. در شکایت کمیسیون علیه ریپل، یک قاضی فدرال در ماه ژوئیه حکم داد که توکن XRP لزوماً واجد شرایط امنیتی نیست و به طور بالقوه باعث می‌شود که SEC اتهامات علیه مدیرعامل برد گارلینگ‌هاوس و کریس لارسن، رئیس اجرایی را کنار بگذارد.

این سوال که کدام ارزهای رمزپایه به عنوان اوراق بهادار یا کالا در ایالات متحده واجد شرایط هستند، یک بحث مداوم در میان قانونگذاران و قانونگذاران است، همانطور که SEC باید در تنظیم دارایی های دیجیتال ایفا کند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ممکن است به زودی تصمیم بگیرد که آیا برای اولین بار یک محصول معامله شده در بورس ارز دیجیتال را تایید کند یا خیر.

ادامه مطلب


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید