SEC از اطلس تریدینگ بیش از 100 میلیون دلار طرح دستکاری سهام شکایت کرد


هشت نفر از طریق توییتر، دیسکورد و یوتیوب تقاضای فریبنده ای را برای سهام خود تحریک کردند تا سهام خود را در بالاترین سطح بفروشند.

کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه هشت فرد مرتبط با اطلس تریدینگ، یک انجمن مبتنی بر Discord، شکایت کرده است. بنیانگذاران انجمن، پادکست های وابسته و یوتیوبرها ظاهراً در دستکاری سهام شرکت می کنند.

این ادعا در 13 دسامبر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی تگزاس ثبت شد. رگولاتوری متهمان را به نقض بند 17 قانون اوراق بهادار و بند 10 بند ب قانون بورس اوراق بهادار متهم می کند.

طبق گزارش SEC، وبلاگ نویسان با گرفتن موقعیت های کلیدی در برخی اوراق بهادار، توصیه آن سهام به دنبال کنندگان خود، و سپس فروش سهام خود به تقاضای ایجاد شده توسط “تبلیغات فریبنده” خود، حداقل 100 میلیون دلار درآمد کسب کردند. Alzamend Neuro، Torchlight Energy Resources، و ABVC به عنوان نمونه هایی از تبلیغات تقلبی سهام ذکر شدند. در این شکایت هیچ اشاره ای به ارزهای دیجیتال یا سایر دارایی های دیجیتالی نشده است.

متهمان عبارتند از ادوارد کنستانتین (معروف به “MrZackMorris)، یکی از بنیانگذاران Atlas Trading. پری متلاک، “مدیرعامل” همان انجمن؛ توماس کوپرمن و گری دیل، نویسندگان کانال یوتیوب “Goblin Gang”؛ میچل هنسی و دانیل نایت، مجریان پادکست “Pennies: Going in Raw”. جان ریبارسیزک، بنیانگذار انجمن بازرگانی یاقوت کبود؛ و یک تأثیرگذار توییتر، Stefan Hrvatin (همچنین به عنوان “LadeBackk” شناخته می شود).

مربوط: وکلای کریپتو، گفتن “نه مشاوره مالی” شما را از زندان دور نمی کند

کنستانتین، متلوک، کوپرمن، دیل، هنسی، هرواتین و ریبارسیزک توسط شاکی به عنوان “مدافعان اصلی” شناسایی شدند، در حالی که گفته می شود نایت “به آنها کمک کرده و از آنها حمایت کرده است”. کمیسیون به دنبال یک اقدام دائمی برای مدافعان است تا از هرگونه عملی از نوع ادعا شده در شکایت خودداری کنند، که می تواند به عنوان مشاوره در مورد معاملات سهام باشد.

SEC اخیراً مشغول بوده و مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید را متهم به کلاهبرداری از مشتریان آمریکایی و پنهان کردن انحراف وجوه مشتریان کرده است و اقدامات بیشتری برای توقف تلاش‌های Grayscale Investments برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) انجام داده است. ).


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید