SEC از تعریف دارایی های دیجیتال در قوانین جدید صندوق تامینی عقب نشینی می کند


SEC و کارکنان آن علیرغم ارائه تعریفی از این اصطلاح در حدود 9 ماه پیش، همچنان به “در نظر گرفتن” اصطلاح “دارایی های دیجیتال” ادامه می دهند.

رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده در تصویب تعریف اصطلاح “دارایی های دیجیتال” در قوانین حاکم بر افشای گزارش برای صندوق های تامینی و سهام خصوصی تردید دارد، علیرغم اینکه تقریباً نه ماه پیش آن را پیشنهاد کرده بود.

در 3 می، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تغییراتی را در فرم PF منتشر کرد، فرمی که صندوق های ثبت شده در SEC برای افشای اطلاعات کلیدی در مورد وجوه خود پر می کنند تا رگولاتور بتواند “ریسک های سیستمی” احتمالی را ارزیابی کند.

SEC در ابتدا یک تعریف دارایی دیجیتال را در پیشنهادی برای تغییرات در آگوست 2022 گنجاند. اگر اجرایی شود، SEC برای اولین بار “دارایی های دیجیتال” را تعریف می کند.

سریع به جلو بروید و ویرایشگر می‌گوید حداقل فعلاً به این تعریف ادامه نمی‌دهد.

«ما پیشنهاد اضافه کردن «دارایی‌های دیجیتال» را به‌عنوان یک اصطلاح جدید به واژه‌نامه Form PF پیشنهاد دادیم. کمیسیون و کارکنان به ارزیابی این اصطلاح ادامه می‌دهند و در حال حاضر «دارایی‌های دیجیتال» را به عنوان بخشی از این قانون نمی‌پذیرند.»

تعریف پیشنهادی SEC برای دارایی‌های دیجیتال، دارایی «صادر و/یا با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع‌شده یا بلاک چین» بود و شامل سایر اصطلاحات رایج مانند «ارزهای مجازی»، «سکه‌ها» و «توکن‌ها» بود.

SEC در پیشنهاد ماه آگوست خود اعلام کرد که اطلاعات مربوط به دارایی های دیجیتال صندوق در حال حاضر در یک دسته “سایر” گزارش می شود که در نتیجه “داده های فرم PF کمتر قوی برای تجزیه و تحلیل است.”

او این تعریف را به منظور به دست آوردن گزارش جداگانه و در نتیجه دقیق تر در مورد چنین نهادهایی پیشنهاد کرد.

ما معتقدیم جمع آوری اطلاعات در مورد قرار گرفتن وجوه در معرض دارایی های دیجیتال برای درک بهتر ریسک های کلی بازار مهم است.

با این حال، آخرین به‌روزرسانی‌های قوانین فرم PF SEC اکنون مستلزم – در میان سایر الزامات جدید – این است که صندوق‌های ثبت شده در SEC اطلاع دهند که رویدادهای مهمی رخ می‌دهد که می‌تواند ریسک یا ضرر سیستمی را برای سرمایه‌گذاران به عنوان پاسخ احتمالی به بحران بانکی ایالات متحده ایجاد کند.

مرتبط با: جنگ کریپتو SEC: تا کجا پیش خواهد رفت؟

از آنجایی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار به دنبال تمرکز بر صنعت چند تریلیون دلاری است، شرکت ها نیز باید جزئیات کارمزد و هزینه های خود را افشا کنند.

SEC همیشه از تعاریف مربوط به رمزارزها طفره نرفت و در اواسط آوریل اعلام کرد که در تعریف «مبادله» تجدید نظر خواهد کرد، احتمالاً شامل تأمین مالی غیرمتمرکز (DeFi).

گری جنسلر، رئیس SEC نیز مدت‌هاست که این استدلال را مطرح کرده است که ارزهای دیجیتال اوراق بهادار تحت مسئولیت کمیسیون او هستند و صنعت کریپتو ایالات متحده قوانین اوراق بهادار را نقض می‌کند.

Hall of Flame: Crypto Wendy در مورد سطل زباله SEC، تبعیض جنسی و اینکه چگونه افراد ناتوان می توانند برنده شوند
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید