SEC Coinme را 4 میلیون دلار به دلیل «گمراه‌کننده» UpToken ICO جریمه می‌کند


رگولاتور، اپراتور ATM کریپتو را به دلیل فروش و اظهارات یک توکن کریپتو به صرافی برای نقض قوانین اوراق بهادار تبدیل کرد.

رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده صرافی رمزارز Coinme را به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده و اظهارات گمراه‌کننده در مورد رمز رمزنگاری UpToken (UP) تقریباً ۴ میلیون دلار جریمه کرد.

در 28 آوریل، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اعلام کرد که اتهامات علیه Coinme، شرکت تابعه آن Up Global SEZC و نیل برگکوئیست، مدیر عامل هر دو شرکت را حل و فصل کرده است.

Up Global با پرداخت جریمه 3.52 میلیون دلاری موافقت کرد که Coinme نیز مسئول آن است. جریمه های جداگانه 250000 و 150000 دلاری نیز به ترتیب با Coinme و Bergquist برابر شد و هر دو با پرداخت موافقت کردند.

در دستور SEC، Coinme ادعا کرد که Up Global و Bergquist یک قرارداد سرمایه گذاری تحت آزمایش Howey از عرضه اولیه سکه UP (ICO) از اکتبر تا دسامبر 2017 و متعاقباً عرضه اوراق بهادار ثبت نشده بودند.

بیانیه مطبوعاتی سپتامبر 2017 که UpToken را اعلام کرد. منبع: GlobeNewswire

ICO تقریباً 3.6 میلیون دلار برای افزایش میزان دستگاه های خودپرداز بیت کوین (BTC) در ناوگان Coinme جمع آوری کرد و 30 دستگاه خودپرداز با استفاده از تأمین مالی ICO اضافه کرد. دارندگان UP در هنگام استفاده از دستگاه های خودپرداز از مزایایی مانند کارمزد تخفیف و 1٪ بازگشت نقدی برخوردار بودند.

در ژانویه 2019، Coinme پیشنهاد خود را تغییر داد و با Coinstar شریک شد تا از کیوسک‌های شمارش پول برای تسهیل تراکنش‌های پول نقد به ارز دیجیتال به جای دستگاه‌های خودپرداز خود استفاده کند. تا جولای 2019، کوینم تمام دستگاه های خودپرداز خود را تعطیل کرد.

“در حال حاضر، UpToken منسوخ شده است و دارندگان UpToken دیگر نمی توانند از UpToken برای به دست آوردن مزایای شرح داده شده در مطالب ارائه شده UpToken استفاده کنند.”

قیمت UP از آن زمان با کاهش قابل توجهی روبرو شده است، ارزش بازار آن نیز به حدود 50000 دلار کاهش یافته است و حجم معاملات 24 ساعته کمی بیش از 180 دلار است.

قیمت UpToken از ابتدای سال 2018 تا به امروز. منبع: CoinMarketCap

بر اساس گزارش SEC، Bergquist و Up Global نیز درباره تقاضا برای UpToken و مقدار جمع آوری شده در عرضه، “اظهارات نادرست و گمراه کننده” ارائه کردند.

Up Global گفت که خرید UP توسط Coinme برای تأمین بودجه برنامه پاداش ATM خود باعث ایجاد تقاضای مداوم برای توکن خواهد شد، اما SEC گفت:

Bergquist و Up Global اقداماتی را قبل و در سراسر ICO انجام دادند تا به عرضه UpToken دست یابند که نیاز به خرید UpToken بعد از ICO برای برنامه پاداش ATM Coinme را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

SEC ادعا کرد که کوین 160 بیت کوین به ارزش بیش از 1 میلیون دلار در آن زمان به یک کیف پول Up Global که برای دریافت وجوه سرمایه گذار در ICO استفاده می شد، ارسال کرده است. Up Global تقریباً 14.5 میلیون UP را با تخفیف به Coinme ارسال کرد و معامله “آگاهانه یا بی دقت” این تصور را ایجاد کرد که شخص ثالثی خرید عمده ای انجام داده است.

مرتبط با: نماینده مک‌هنری جلساتی را برای رسیدگی به ساختار بازار مرتبط با ارزهای دیجیتال اعلام می‌کند

در مثالی دیگر، برگکوئیست ظاهراً 500 تراکنش توکن UP رفت و برگشت بیت کوین را با یک شرکت ناشناس هنگ کنگی مذاکره کرده است و Coinme برای خرید UP بیشتر با تخفیف وجوه قرض کرده است. این تراکنش همچنین برای ایجاد تصور تقاضا برای توکن ها مورد استفاده قرار گرفت.

SEC گفت برگکوئیست یافته های تنظیم کننده را نپذیرفت یا رد کرد، با رفع اتهامات موافقت کرد و به مدت سه سال از فعالیت به عنوان مدیر اجرایی در یک شرکت سهامی عام منع شد.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Coinme تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید