SEC پیروزی بزرگی در مقابل Terra و Do Kwon کسب کرد


بلومبرگ اعلام کرد که پس از یک آزمایش دو هفته ای، کارآفرین شرم آور ارزهای دیجیتال کره جنوبی، Do Kwon و شرکتش Terraform Labs مسئول این کلاهبرداری شناخته شدند. گزارش ها.

سقوط Kwon در اوایل سال 2022 رخ داد و بیش از 40 میلیارد دلار از دارایی های سرمایه گذاران را در طی یکی از بزرگترین بحران های ارزهای دیجیتال از بین برد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای اولین بار در فوریه 2023 اتهامات علیه Kwon و Terraform را اعلام کرد. SEC استدلال کرد که یکی از بنیانگذاران Terra ادعاهای گمراه کننده ای در مورد ماهیت استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD ارائه کرد که در نهایت پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد و سقوط کرد. به صفر برخلاف استیبل‌کوین‌های سنتی مانند USDC Circle، LUNA Terra هیچ پشتوانه‌ای نداشت.

SEC استدلال می کند که اکوسیستم Terra یک کلاهبرداری پیچیده است و خود متهمان قیمت به اصطلاح “stablecoin” را کنترل می کنند.

گری جنسلر، رئیس SEC، در بیانیه خود زیان های متحمل شده توسط سرمایه گذاران Terra را “ویرانگر” خواند. سقوط بحث‌برانگیز یکی از بزرگ‌ترین بازیگران ارزهای دیجیتال، که در مقطعی با دو سکه در بین 10 مورد برتر به خود می‌بالید، همچنین به چندین ورشکستگی در صنعت کریپتوکارنسی منجر شده است.

کوون همچنین با اتهامات کلاهبرداری جنایی در ایالت خود و همچنین در ایالات متحده روبرو است.

به گزارش U.Today، کوون سال گذشته در مونته نگرو دستگیر شد. اوایل امروز، دادگاه عالی این کشور حکم داد که این مرد کره جنوبی می تواند به ایالات متحده استرداد شود و تصمیم دادگاه استیناف مونته نگرو که در اوایل ماه مارس اعلام شده بود را لغو کرد.

کوون، که اوایل سال جاری از زندان آزاد شد، در یک پناهگاه محلی برای خارجی ها اقامت دارد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید