گری جنسلر از SEC در ویدیوی آموزشی خود قدم دیگری در زمینه رمزنگاری برداشته است


رئیس SEC تکرار کرد که “قانون واضح است” که ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند، در حالی که دیگران بر عدم وضوح نظارتی در ایالات متحده تاکید کردند.

سیلی دیگری در صنعت کریپتو توسط رئیس تنظیم کننده اوراق بهادار ایالات متحده وارد شده است که ادعا می کند بسیاری از پلتفرم های رمزنگاری برخلاف قوانین اوراق بهادار عمل می کنند.

در 27 آوریل، گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، قبل از اینکه از پلتفرم هایی که چنین محصولاتی را ارائه می دهند بخواهد برای محافظت در SEC ثبت نام کنند، یک ویدیوی 4 دقیقه ای از وی به اشتراک گذاشت که دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان “قراردادهای سرمایه گذاری” توصیف می کند. سرمایه گذاران آمریکایی

او گفت: “قرارداد سرمایه گذاری زمانی برقرار می شود که شما پول را در یک تجارت مشترک با انتظار معقول سود از تلاش دیگران سرمایه گذاری کنید.”

بازارهای رمزارز از عدم رعایت مقررات رنج می برند. این فقدان وضوح نظارتی نیست. […] قانون واضح است، اگر بورس اوراق بهادار، اتاق پایاپای، کارگزار یا معامله گر هستید، باید آنها را رعایت کنید، در ما ثبت نام کنید.

Gensler در خط مقدم سرکوب ارزهای رمزنگاری شده در ایالات متحده، SEC بوده است و مکرراً ادعا می کند که تمام دارایی های رمزنگاری به غیر از بیت کوین (BTC) در طبقه بندی اوراق بهادار قرار می گیرند.

به گفته Gensler، بسیاری از شرکت‌ها و پلتفرم‌های رمزنگاری در صورتی که در SEC ثبت نشده باشند، قوانین اوراق بهادار را نقض می‌کنند.

در نظرات مربوط به آخرین ویدیوی جنسلر، بسیاری به این نکته اشاره کردند که قبل از به دست گرفتن سکان هدایت SEC، جنسلر دیدگاهی کاملا متناقض از بازار ارزهای دیجیتال داشت.

هفته گذشته، یک ویدیوی ویروسی در کریپتو توییتر منتشر شد و جنسلر رمزارز را در دسته پول نقد و کالا قرار می‌دهد و دارایی‌های دیجیتال را به عنوان «غیر اوراق بهادار» توصیف می‌کند.

مرتبط با: مدیران کوین بیس شخصا و از طریق ویدئو به اطلاعیه ولز SEC پاسخ دادند

اظهارات رئیس SEC از سخنرانی «بلاک چین و پول» در سال 2018، زمانی که گنسلر استاد مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) بود، می آید.

گنسلر در آن زمان گفت: «سه چهارم بازار غیر اوراق بهادار است، فقط یک کالا، پول نقد، ارز دیجیتال.

در اوایل این ماه، جنسلر توسط اعضای کنگره در جلسه استماع 18 آوریل مورد بازجویی قرار گرفت که انتقادات زیادی در مورد رهبری او و رویکرد SEC به مقررات ارزهای دیجیتال، که به نظر می‌رسد مقررات تحریمی است، دریافت کرد.

در طول جلسه، گنسلر از ثبت این که آیا اتر (ETH) را یک امنیت می‌داند یا نه، خودداری کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *