کت و شلوار بایننس SEC حاوی ترکیبی سنگین از اتهامات قابل پیش بینی و افشای جدید است


بزرگترین صرافی رمزارز جهان توسط یک شکایت SEC که بسیاری شاهد آن بودند، ضربه خورده است، اما جزئیات به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه Binance، Binance.US و مدیر عامل Binance Changpeng Zhao (CZ) ممکن است جامعه ارزهای دیجیتال را شگفت زده کرده باشد، اما به خوبی شناخته شده بود که SEC بر بازار سهام متمرکز شده است. محتویات کت و شلوار با واکنش های مختلفی مواجه شد.

CZ درخواست کرد “رسانه ها اطلاعات را قبل از ما دریافت می کنند” در توییتی در صبح روز 5 ژوئن، و این شرکت در آن زمان شکایت SEC را ندیده بود. شواهدی از مبارزه را می توان در پشت صحنه در دو بیانیه ای که بایننس در پاسخ به شکایت منتشر کرد، مشاهده کرد.

این صرافی در یک پست وبلاگی این مورد را “ناامیدکننده” توصیف کرد و بر عدم ارائه شفافیت و راهنمایی توسط SEC و همچنین تاثیر آن بر نوآوری مالی تاکید کرد. بیانیه‌ای که بعداً از طریق ایمیل منتشر شد، نگاهی دقیق‌تر به مسائل حقوقی داشت و مدعی شد که روند قانونی ناقص است و قول دفاع قوی را می‌داد.

کوری کلیپستن، مدیر عامل شرکت مالی سوان بیت کوین، گفت که هر کسی که به این اتهامات توجه می کند نباید از شکایت SEC غافلگیر شود. او در بیانیه ای به کوین تلگراف ادعا کرد:

این اقدامات توسط Binance اساساً اسرار آشکار بود، بنابراین هر کسی که در این فضا فعالیت می کند از هیچ یک از اتهامات شگفت زده نخواهد شد.

هر چند برخی از جزئیات باعث افزایش ابروها می شود. قابل استنادترین مورد در این پرونده بدون شک از سوی دفتر ناشناس ناشناس انطباق بایننس آمده است که در پیامی به یکی دیگر از مقامات شرکت در سال 2018 گفت:

برادر، ما به عنوان یک بورس اوراق بهادار بدون مجوز در ایالات متحده فعالیت می کنیم.

نور بیشتری بر دوره کوتاه مدت برایان بوکز به عنوان مدیر عامل Binance.US روشن شد. بروکس که در سال 2021 به مدت سه ماه کنترل کننده ارز ایالات متحده و مدیر عامل Binance.US بود، در این دعوی به یاد ماندنی است (به عنوان “مدیرعامل B” تجارت BAM). بر اساس گزارش SEC، بروکس در بیانیه خود گفت:

“[W]در مقطعی مشخص شد که مدیر عامل بازرگانی BAM CZ بوده است نه من. […] من متوجه شدم که من در واقع فردی نیستم که این شرکت را اداره می کند، و پستی که فکر می کردم برای آن ثبت نام کرده ام، پست نیست. و به محض اینکه متوجه شدم، رفتم.»

SEC بارها ادعا کرده است که تقریباً همه رمزارزها اوراق بهادار هستند، بنابراین فهرستی از 10 توکن نیز می تواند روشنگر باشد. ادعاهایی آشنا وجود دارد که Filecoin (FIL) یک امنیت است. Algorand (ALGO) نیز قبلا انتخاب شده بود.

با این حال، در میان توکن‌هایی که به‌عنوان اوراق بهادار در دعوای قضایی فهرست شده‌اند، تیم Binance می‌تواند یک هشدار برای Solana (SOL)، Cardano (ADA) و Polygon (MATIC) ارسال کند.

از قبل نشانه هایی وجود داشت که نشان می داد یک تکان در بازار سهام شروع شده است. تقریباً همزمان با انتشار خبر شکایات SEC، بلومبرگ گزارش داد که ریچارد تنگ می‌تواند به‌عنوان مدیر عامل بعدی صرافی جایگزین CZ شود. این سرویس خبری به نقل از “افراد با علم مستقیم”.

مطالب مرتبط: بایننس دسته چک را برای جریمه های احتمالی از سوی تنظیم کننده های ایالات متحده آماده می کند: گزارش

تنگ در 29 می به عنوان رئیس تمام بازارهای منطقه ای خارج از ایالات متحده منصوب شد. او در آگوست 2021 از سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی در بازار جهانی ابوظبی، جایی که او مدیرعامل است، وارد Binance سنگاپور شد و “به سرعت در رتبه های بالاتر حرکت کرد.”

مجله: Crypto Wendy در مورد سطل زباله SEC، تبعیض جنسی و اینکه چگونه افراد ناتوان می توانند برنده شوند: سالن شعله
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید