SEC به “موافقت در اصل” برای حل و فصل پرونده معاملات داخلی مدیر محصول Coinbase می رسد


ایشان و نیکیل وحی پس از دستگیری توسط مقامات آمریکایی در ژوئیه 2022 به اتهامات مربوط به تجارت داخلی اعتراف کردند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در حال پیشروی با صدور حکمی در مورد شکایت یک مدیر محصول سابق در Coinbase Global است که متهم به تجارت داخلی است.

در شکایتی که در 3 آوریل در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه غربی واشنگتن ارسال شد، SEC گفت که با ایشان وحی به “توافق اصولی” رسیده است. کارمند سابق کوین بیس – به همراه برادرش نیکیل وحی و شریکش سامیر رامانی – ظاهراً از اطلاعات محرمانه به‌دست‌آمده از صرافی ارزهای دیجیتال برای سود بردن از فهرست‌های جدید توکن‌هایی که مجموعاً بیش از یک میلیون دلار است، استفاده کردند.

در تشکیل پرونده آمده است: “هر معامله ای که توسط پرسنل SEC پیشنهاد می شود باید در SEC بررسی شود و توسط کمیسیونرهای SEC قبل از ارسال آن به دادگاه برای تایید، که می تواند چندین هفته طول بکشد.”

مقامات ایشان و نیکیل را در ژوئیه 2022 دستگیر کردند – بنا بر گزارش ها سعی می کردند به هند پرواز کنند – و هر دو برادر بعداً در راستای اتهامات مربوط به تجارت داخلی اعتراف کردند. بر اساس پرونده 3 آوریل، SEC در حال انجام “مذاکرات حسن نیت” با نیکیل بود که در ژانویه به 10 ماه زندان محکوم شد.

شکایت علیه برادران واهی یکی از اولین پرونده‌هایی بود که مربوط به تجارت خودی توسط یک صرافی بزرگ ارز دیجیتال ایالات متحده بود، قبل از اینکه پلتفرم‌هایی مانند FTX و Celsius اعلام ورشکستگی کنند. در شکایت اولیه، ایشان ظاهراً به اطلاعات مربوط به فهرست‌بندی ارزهای دیجیتال در صرافی‌های تحت کنترل کوین‌بیس در سمت مدیر محصول از آگوست 2021 تا مه 2022 دسترسی داشته است. انتظار می رفت که فهرست کوین بیس باعث افزایش قیمت شود.

مرتبط با: Coinbase در مورد شکایت SEC Wahi توضیح داد و گفت که اوراق بهادار نمی فروشد اما می خواهد بفروشد.

این شکایت که در زمینه سرکوب ارزهای دیجیتال توسط SEC قابل توجه است، باعث شد که رگولاتور 9 توکن را به‌عنوان «اوراق دارایی رمزنگاری» در محدوده خود برچسب‌گذاری کند. SEC بعداً در ماه مارس اخطاریه ولز به Coinbase صادر کرد و در مورد یک اقدام اجرایی بالقوه هشدار داد. پل گروال، مدیر ارشد حقوقی صرافی، گفت که این اطلاعیه علیرغم بحث های متعدد با نمایندگان SEC صادر شده است.

مجله: قدرت ها فعال هستند… تجارت خودی با ارزهای دیجیتال هدف گذاری شده است


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید