SEC هرگز ضرر نمی کند؟ تصمیم مختلط در مورد ریپل لیبل های کهنه کار


در یک تحول قابل توجه، SEC یک مدیر جدید برای دفتر منطقه ای شیکاگو، دومین دفتر منطقه ای بزرگ کمیسیون منصوب کرد. در پس‌زمینه این انتصاب، گفتمان جاری در مورد مقررات ارزهای دیجیتال دوباره شعله‌ور شده است.

علاقه مندان به کریپتو به سرعت موضع مدیر جدید در مورد ارزهای دیجیتال را زیر سوال بردند و به عدم اطمینان گسترده در مورد نگرش های نظارتی در صنعت اشاره کردند.

مرتبط با

با این حال، مارک فاگل، کارمند سابق SEC و متخصص در اجرای قانون امنیتی، توضیح داد که مواضع شخصی در مورد رمزارزها به چنین نقش های نظارتی بی ربط است. به گفته فاگل، تمرکز اصلی افراد در این سمت ها، اجرای قوانین اوراق بهادار فدرال است، نه دیدگاه های شخصی در مورد ارزهای دیجیتال.

اظهارات فاگل در زمانی بیان می شود که رویکرد SEC برای اجرای ارزهای دیجیتال همچنان یک موضوع بحث برانگیز است. منتقدان استدلال می کنند که قوانین فدرال اوراق بهادار قدیمی هستند و اغلب به اشتباه در پروتکل ها و مبانی ارزهای دیجیتال اعمال می شوند.

فاگل با برجسته کردن سوابق SEC در اقدامات اجرایی کریپتو، با این انتقاد مقابله کرد و اشاره کرد که SEC هنوز پرونده‌ای را از نظر ماهیت از دست نداده است. او اذعان کرد که پرونده ریپل نتایج متفاوتی داشت، اما تأکید کرد که دادگاه ها به طور کلی از مواضع SEC حمایت کرده اند.

SEC و ریپل

پرونده ریپل به ریاست قاضی آنالیسا تورس اهمیت ویژه ای داشت. تورس در تصمیم خود در تاریخ 13 ژوئیه 2023 تشخیص داد که اگرچه توکن XRP به خودی خود یک امنیت نیست، اما نحوه فروش آن می تواند یک فروش امنیتی باشد.

به طور خاص، فروش نهادی XRP به عنوان پیشنهادات ثبت نشده و فروش قراردادهای سرمایه گذاری محاسبه شد، در حالی که فروش برنامه‌ریزی شده و سایر معاملات XRP توسط ریپل محاسبه نشد.

مرتبط با

در حال حاضر، پرونده ریپل وارد مرحله بازیابی شده است و SEC درخواست جریمه 1.9 میلیارد دلاری کرده است. این شرکت این رقم را رد می کند و استدلال می کند که جریمه نباید بیش از 10 میلیون دلار باشد.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید