SEC سعی می کند پیشنهاد بررسی ETF بیت کوین Grayscale را مسدود کند


SEC می خواهد پس از رد صندوق پیشنهادی معامله شده در بورس بیت کوین، درخواست تجدید نظر Grayscale Investments را مسدود کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال انجام اقدامات بیشتر برای توقف تلاش‌های Grayscale Investments برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) است. Grayscale تجدید نظر قانونی خود را علیه رد محصول سرمایه گذاری پیشنهادی توسط SEC در ژوئن 2022 آغاز کرد.

خلاصه 73 صفحه‌ای که در 9 دسامبر به دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا ایالات متحده ارسال شد، به نظر می‌رسد که دلیل تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای مسدود کردن درخواست Grayscale برای تبدیل بیت‌کوین تراست موجود خود به یک ETF بیت‌کوین را بیان می‌کند.

SEC به دنبال مدار DC برای رد اعتراض Grayscale است که ادعا می کند صندوق پیشنهادی ذاتاً با ETF های آتی که در گذشته تأیید کرده است متفاوت است.

Grayscale استدلال می کند که تصمیم SEC برای رد کردن، قانون رویه اداری را نقض می کند، دستورالعمل هایی که آژانس های فدرال ایالات متحده توسط آن مقررات را تدوین و صادر می کنند. صندوق سرمایه گذاری مشترک به تاییدیه های قبلی SEC برای فهرست و معامله قراردادهای آتی بیت کوین اشاره کرد.

مطالب مرتبط: Grayscale اولین شکایت علیه SEC به دلیل رد ETF بیت کوین را برانگیخت

SEC این نکته را با بیان اینکه محصولات تایید شده قبلی فقط شامل قراردادهای آتی معامله شده در بورس کالای شیکاگو (CME) می شود، مخالفت کرده بود. این صرافی یک ثبت کننده کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) است و بر اساس SEC تحت “نظارت قوی” عمل می کند.

رگولاتور معتقد است که بازار نقد بیت کوین در مقایسه با سایر ابزارهای سرمایه گذاری پراکنده و نامنظم است. همچنین استدلال می‌شود که Grayscale در ارائه یک استدلال حمایتی مبنی بر اینکه نظارت CME از معاملات آتی «به اندازه کافی تقلب و دستکاری را که بازار بیت‌کوین را هدف قرار می‌دهد، شناسایی و از آن جلوگیری می‌کند» ارائه نکرده است.

در همین حال، Grayscale استدلال می کند که SEC نتوانسته رفتار متفاوت خود را با معاملات آتی بیت کوین و محصولات معامله شده در بورس بیت کوین توجیه کند. این صندوق استدلال می‌کند که این محصولات قیمت بیت‌کوین را مستقیم‌تر دنبال می‌کنند و دستور رد تنظیم‌کننده را به عنوان تبعیض‌آمیز و مضر برای سرمایه‌گذاران می‌شناسند.

Grayscale Bitcoin Trust از سال 2013 فعالیت می کند و سهام این صندوق را به سرمایه گذاران معتبر ارائه می دهد. این صندوق با سرمایه گذاری در بیت کوین، بدون نیاز به خرید، مدیریت و ذخیره مستقیم بیت کوین، به سرمایه گذاران در معرض ارزهای دیجیتال در قالب یک امنیت قرار می دهد.

Grayscale از سال 2016 به دنبال تبدیل این صندوق به ETF بوده است. او در آغاز نبرد حقوقی خود با SEC، منطق پشت این اقدام را تکرار کرد و گفت که ETF دسترسی گسترده‌تری به بیت کوین فراهم می‌کند و حمایت از سرمایه‌گذاران را افزایش می‌دهد.


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید