SEC همچنان به دنبال کلاهبرداری احتمالی به سبک FTX در Binance.US است: گزارش


متیو لاروش، وکیل بایننس.ایالات متحده از یک قاضی فدرال خواسته است تا پایان تحقیقات SEC در مورد کلاهبرداری احتمالی را در نظر بگیرد.

طبق گزارش وال استریت ژورنال در 27 نوامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنان به دنبال شواهدی است مبنی بر اینکه بایننس.

در ماه ژوئن، SEC شکایتی علیه Binance و Binance.US تنظیم کرد و ادعا کرد که این صرافی در فروش اوراق بهادار ثبت نشده شرکت داشته و بایننس و موسس آن را به مشارکت در یک توطئه پیچیده شامل تقلب، تضاد منافع، کمبود اطلاعات، متهم کرد. و تقلب افشای و نادیده گرفتن عمدی قانون.

یکی از اتهامات این بود که صرافی به صلاحدید خود دارایی های مشتریان را منحرف کرده است، از جمله ارسال وجوه به زنجیره سیگما مستقر در سوئیس، که تحت کنترل ژائو بود.

گزارش شده است که در جلسه دادگاه فدرال در 27 نوامبر، وکلای Binance.US از قاضی دادگاه ایالات متحده ضیا فاروکی خواستند تا تحقیقات تنظیم کننده اوراق بهادار در مورد تقلب احتمالی را متوقف کند، با این استدلال که تنظیم کننده اوراق بهادار هیچ مدرکی دال بر سوء استفاده از دارایی ها ندارد.

پست X (توئیتر) توسط یک ناظر در مورد وضعیت Binance، SEC. منبع: X

متیو لاروش، وکیل Binance.USA نیز به افزایش هزینه‌های این پرونده اشاره کرد و اظهار داشت که دارایی‌های Binance.USA تقریباً 90٪ کاهش یافته است و از زمانی که SEC پرونده را تشکیل داده است، پایگاه کاربران به نصف کاهش یافته است.

این درخواست پس از آن صورت گرفت که هفته گذشته بایننس و CZ توافق کردند که به دلیل نقض قوانین ضد پولشویی ایالات متحده به عنوان بخشی از تسویه حساب 4.3 میلیارد دلاری با وزارت دادگستری، خزانه داری و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به گناه خود اعتراف کنند.

اما شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده هیچ یک از اتهامات مربوط به کلاهبرداری ناشی از شکایت SEC علیه صرافی ارزهای دیجیتال در ژوئن را شامل نمی شود.

Binance.US و SEC درخواست حل اختلاف کردند

قاضی فاروکی، که ریاست پرونده Binance و SEC را برعهده داشت، گزارش شده است که اتهامات جنایی احتمال سوء استفاده از دارایی های مشتری توسط Binance.US و CZ را کاهش می دهد.

فاروکی به وکلای SEC گفته است: «در برخی مواقع باید ایمان بیاورم و بگویم دیگر بس است.

فاروکی از Binance.US و SEC خواست تا اختلاف را حل کنند و تا 15 دسامبر به آنها اطلاع دهند.

مرتبط با: سقوط مدیر عامل بایننس CZ “پایان یک دوران” است – چارلز هاسکینسون

در همین حال، سی.

قاضی دستور داد تا CZ اجازه نداشته باشد به امارات متحده عربی که عمدتاً در آنجا مستقر است، سفر کند تا زمانی که دادگاه در مورد درخواست تجدید نظر دولت ایالات متحده تصمیم بگیرد.

CZ بر اساس دستورالعمل های صدور حکم فدرال ممکن است با 18 ماه زندان روبرو شود.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مرتبط با رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید