SEC اطلاعات شخصی ماینرهای کریپتو را در جریان تحقیقات فاش کرد: گزارش

SEC اطلاعات شخصی ماینرهای کریپتو را در جریان تحقیقات فاش کرد: گزارش


گزارش‌ها حاکی از آن است که تنظیم‌کننده مالی به‌عنوان بخشی از تحقیقات، به‌طور سهوی 650 نام و آدرس ایمیل را در ارتباطات با شرکت بلاک چین گرین وارد کرده است.

گزارش شده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یا SEC نام و آدرس ایمیل بسیاری از ماینرهای رمزنگاری وابسته به شرکت بلاک چین گرین را فاش کرده است.

بر اساس گزارش 17 ژانویه واشنگتن اگزمینر، SEC به طور ناخواسته 650 نام و آدرس ایمیل را در یک ارتباط ایمیلی با گرین به عنوان بخشی از تحقیقات گنجانده است و گره های بلاک چین را در برابر حمله آسیب پذیر می کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که تنظیم‌کننده مالی با کاربران سبز در مورد خرید محصولات این شرکت تماس گرفته است.

«قانون حفظ حریم خصوصی 1974 […] SEC در وب سایت خود، افشای غیرمجاز اطلاعات مربوط به افرادی را که دولت فدرال در یک سیستم ثبت نگهداری می کند، ممنوع می کند. “اگر ما اطلاعات مربوط به شما را در یک سیستم ضبط ذخیره می کنیم، که از طریق یک شناسه شخصی دریافت می کنیم […] ما از اطلاعات شما مطابق با قانون حفظ حریم خصوصی محافظت خواهیم کرد.”

هکرها اغلب صرافی های رمزنگاری متمرکز را برای به دست آوردن اطلاعات در مورد کاربران هدف قرار می دهند، اما نشت های غیرعمدی که توسط مقامات دولتی ادعا می شود کمتر رایج است. در ماه اکتبر، وزارت دادگستری ایالات متحده اتهاماتی را علیه دو افسر اطلاعاتی چین اعلام کرد که به یک عامل دوگانه با بیت کوین (BTC) رشوه داده بودند.

مربوط: LBRY می‌گوید “احتمال دارد بمیرد” پس از شکست SEC

SEC همچنین در سال 2022 فشارهای متعددی را علیه شرکت‌های رمزنگاری وارد کرده است که بسیاری از منتقدان آن را آژانس می‌نامند و رویکردی «تنظیم‌شده توسط عمل» را اتخاذ می‌کنند. در ماه دسامبر، رگولاتور مالی نام خود را به فهرستی از آژانس‌های فدرال اضافه کرد که سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX را متهم به نقض مقررات ضد تقلب در قوانین اوراق بهادار می‌کردند.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉