SEC علیه حسابرس FTX اقدام قانونی می کند


SEC ادعا می کند که شرکت حسابداری پراگر متیس، که با صرافی رمزارز FTX که در سال 2021 ورشکسته شد، موافقت کرد، صدها تخلف در مورد استقلال حسابرس مرتکب شده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه یک شرکت حسابداری که قبلا خدماتی را به صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده FTX ارائه می کرد، اقدام قانونی کرده است.

بر اساس یک بایگانی در 29 سپتامبر، SEC ادعا کرد که پراگر متیس خدمات حسابرسی را بدون حفظ استقلال لازم به FTX ارائه کرده است، زیرا FTX به ارائه خدمات حسابداری ادامه می دهد، عملی که در صنعت ممنوع است.

SEC ادعا می کند که این فعالیت ها تقریباً سه سال طول کشیده است:

همانطور که در شکایت ما ادعا شده است، طی یک دوره تقریباً سه ساله، ممیزی ها، بازرسی ها و بررسی های پراگر از این اصول اولیه کوتاهی کرده است. “شکایت ما یادآوری مهمی است که استقلال حسابرس برای محافظت از سرمایه گذاران حیاتی است.”

در حالی که خود FTX به صراحت ذکر نشده است، این گزارش «صدها» نقض استقلال حسابرس را برجسته می کند.

علاوه بر این، یک پرونده دادگاه قبلی بیان کرد که گروه FTX متیس را برای نظارت بر FTX US و FTX در مقطعی در سال 2021 درگیر کرده است. FTX در نوامبر 2022 اعلام ورشکستگی کرد.

این برنامه ادعا کرد که با توجه به اعلام عمومی بانکمن-فرید در مورد نتایج ممیزی قبلی FTX، متیس باید می‌دانست که کارش توسط FTX برای افزایش اعتماد عمومی استفاده می‌شود.

مطالب مرتبط: دادستان ها می گویند که درخواست موسس FTX برای آزادی موقت باید رد شود

قبلاً در رابطه با اطلاعات ارائه شده در صورت های مالی، نگرانی هایی گزارش شده است.

مدیر عامل فعلی FTX، جان ری، در 25 ژانویه به دادگاه ورشکستگی گفت که “نگرانی های قابل توجهی در مورد اطلاعات ارائه شده در صورت های مالی حسابرسی شده” دارد.

علاوه بر این، سناتورهای الیزابت وارن و ران وایدن نگرانی‌های خود را در مورد بی‌طرفی این شرکت ابراز کردند و استدلال کردند که آنها به عنوان مدافع صنعت کریپتو کار می‌کنند.

در همین حال، یک شرکت حقوقی که به FTX خدمات می دهد نیز اخیراً مورد بررسی قرار گرفته است.

در پرونده دادگاه ثبت شده در 21 سپتامبر، شاکیان ادعا می کنند که Fenwick & West می تواند مسئول شناخته شود زیرا طبق گزارشات، در ارائه خدمات خود به FTX از حد معمول فراتر رفته است.

با این حال، Fenwick & West رد می‌کند که می‌توان آن را مسئول دانست زیرا مشتری خارج از محدوده نمایندگی قرار گرفت.

مجله: کارآگاهان بلاک چین: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید