SEC نوآوری را در ایالات متحده از بین می برد – یکی از بنیانگذاران 1-inch


شرکت‌های Web3 مستقر در ایالات متحده و صرافی‌های ارزهای دیجیتال ممکن است پس از تحریم‌ها علیه Coinbase و Binance.US مجبور به نقل مکان به دریاهای آزاد شوند.

از آنجایی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه کوین‌بیس و بایننس اقدام می‌کند، ایالات متحده ممکن است در معرض خطر خروج ارائه‌دهندگان خدمات Web3 و ارزهای دیجیتال از بازار باشد.

سرگج کونز، یکی از بنیانگذاران شبکه 1 اینچی پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi)، معتقد است که اقدام تحریمی SEC علیه دو صرافی متمرکز می تواند تأثیر منفی بر رشد Web3 در ایالات متحده داشته باشد.

مطالب مرتبط: شکایت های SEC علیه Binance و Coinbase صنعت کریپتو را متحد می کند

Kunz در گفتگو با Cointelegraph در جریان Money 20/20 در آمستردام، رویداد جهانی فین‌تک محبوبی که مدت‌ها بر پرداخت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات مالی متمرکز بوده است، کونز بر این باور خود تأکید کرد که عدم قطعیت نظارتی در ایالات متحده می‌تواند به صنعت آسیب برساند:

من همان چیزی را می گویم که برایان آرمسترانگ. این امر نوآوری را در ایالات متحده از بین می برد.

کونز اضافه کرد که شاهد گفتگوهای مدیرعامل کوین بیس با نمایندگان امارات متحده عربی در اوایل سال جاری برای بررسی امکان راه اندازی فروشگاه ها در خاورمیانه بوده است. در عرض چند هفته، اخباری مبنی بر اینکه کوین بیس واقعاً می خواهد یک پایگاه عملیاتی در امارات متحده عربی ایجاد کند منتشر شد.

رویدادهای این هفته در ایالات متحده کاملاً در تضاد با تجربه Money 20/20 است که با تعداد انگشت شماری از شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات از ارزهای دیجیتال و اکوسیستم DeFi، از جمله Ripple و USD Coin (USDC) در میان بسیاری از افراد مشهور قرار گرفته است. نام ها در TradFi ) دایره دادن.

گرت جنکینسون از Cointelegraph به همراه سرگژ کونز، یکی از بنیانگذاران شبکه 1inch، در رویداد Money 20/20 در آمستردام.

شبکه 1inch که خود را به عنوان یک پروتکل قابل توجه جمع آوری DeFi معرفی کرد، همچنین غرفه ای در کنار ورودی اصلی رویداد داشت. به نظر می رسد حضور این شرکت در میان بسیاری از بازیکنان TradFi، نشانه ای از علاقه فزاینده این شرکت به Web3 باشد.

اقدام برای ایجاد استانداردهای نظارتی قوی برای اکوسیستم ارزهای دیجیتال از طریق ایجاد قانون بازارهای دارایی رمزنگاری اروپا (MiCA) کاملاً در تضاد با فقدان آن در اقیانوس اطلس است، جایی که شرکت ها و حامیان Web3 همچنان برای شفافیت بیشتر نظارتی التماس می کنند.

مطالب مرتبط: 3 نکته از مقررات MiCA اتحادیه اروپا

کونز گفت که در حالی که MiCA به طور خاص در مورد مبادلات متمرکز است، تلاش ها برای ایجاد چارچوب هایی برای مشاغل برای ارائه محصولات و خدمات در سراسر قاره برای اکوسیستم گسترده تر Web3 مثبت است.

او همچنین توضیح داد که کشورهایی مانند سوئیس و امارات متحده عربی رویکردی آزادانه دارند، “چگونه می توانیم کمک کنیم”، که آنها را در مورد ملاحظات DeFi بسیار جلوتر از کشورهایی مانند ایالات متحده قرار می دهد.

آنها می گویند، چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟ اگر چیزی دارید که ارزش اضافه می‌کند، می‌توانیم چارچوب را تغییر دهیم.»

کونز گفت که یک مانع بزرگ برای تنظیم‌کننده‌ها درک نحوه عملکرد قراردادها و توافق‌های هوشمند در سیستم‌های بلاک چین است. بازیکنانی مانند 1inch با بازیگران کلیدی در خاورمیانه تعامل دارند تا چارچوب‌های نظارتی را برای محصولات و خدمات مرتبط با DeFi تنظیم کنند.

“وقتی سخنرانی اصلی را ارائه می کنم، سعی می کنم توضیح دهم که DeFi و Web3 چیست؟ اجماع در قراردادهای هوشمند چقدر کارآمدتر از استقرار متمرکز است.”

کونز اضافه کرد که رویدادهایی مانند فروپاشی FTX نشان دهنده خطر اتکا به یک حزب مرکزی برای نگهداری پول یا دارایی های خود است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید