SEC 10 روز فرصت دارد تا به شکایت Coinbase پاسخ دهد: اجرایی قانونی


مبارزه قانونی Coinbase برای شفافیت مقرراتی در مورد تجارت دارایی‌های دیجیتال دیجیتال، با پاسخ دادن مدار سوم به شکایات علیه SEC، بهبود یافته است.

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی Coinbase در 4 می اعلام کرد که Third Circuit در حال پاسخ به شکایتی است که علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در رابطه با نیاز به قوانین واضح برای تجارت دارایی‌های دیجیتال دیجیتال ارائه شده است. این نشان دهنده بهبود در نبرد حقوقی برای وضوح نظارتی است.

به گفته گروال، دادگاه پاسخ شکایت آنها علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار یک دستور فقط متنی بود. دادگاه به SEC دستور داد تا ظرف ده روز به نامه دستور Coinbase پاسخ دهد. حکم مانداموس حکم دادگاهی است که خطاب به یک مقام دولتی پایین‌تر به آنها دستور می‌دهد تا وظایف رسمی خود را به درستی انجام دهند.

گروال خاطرنشان کرد که دادگاه به Coinbase این حق را اعطا کرد که به پاسخ SEC ظرف مدت هفت روز پس از تشکیل پرونده پاسخ دهد. وی همچنین از بررسی دقیق پرونده توسط دادگاه قدردانی کرد.

کوین بیس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، در ماه آوریل شکایتی را تنظیم کرد و از دادگاه خواست تا SEC را مجبور کند تا موضع خود را در مورد دادخواستی که چندین ماه پیش ارائه شده است، توضیح دهد. در این دادخواست، صرافی 50 سوال خاص در مورد رفتار نظارتی برخی دارایی های دیجیتالی مطرح کرد. سؤالات دامنه وسیعی داشتند و موضوعاتی مانند نحوه طبقه بندی توکن ها به عنوان اوراق بهادار را پوشش می دادند و به دنبال توضیح در مورد موضوعات مختلف بودند.

اگرچه هیچ پاسخ عمومی به این طومار داده نشد، SEC با تشدید تحریم ها و صدور هشدار به صرافی های رمزنگاری اقدام کرد. این کمیسیون حتی در گذشته یک اطلاعیه Wells به Coinbase صادر کرده است. نامه اعلان ولز اغلب به شرکت هشدار می دهد که SEC ممکن است آن را با یک اقدام اجرایی دنبال کند.

مرتبط با: کوین بیس صدور وام های جدید با پشتوانه بیت کوین را از طریق سرویس Borrow خود متوقف خواهد کرد

بانک سرمایه گذاری ایالات متحده سیتی، سهام صرافی کریپتو را از «خرید» به «خنثی» کاهش داد و هدف قیمت آن را به دلیل مشکلات نظارتی مداومی که این شرکت با آن مواجه است، کاهش داد. این بانک دلیل این کاهش رتبه را “ناشناخته های بسیار زیاد” ذکر کرده است. به گفته پیتر کریستینسن، تحلیلگر سیتی، کاهش رتبه تا زمانی که «قوانین جاده ای» نظارتی در ایالات متحده بهتر وضع شود ادامه خواهد یافت.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید