Gensler از SEC ادعا می کند که “موازی” بین Binance و FTX وجود دارد، اما یکی از آنها شکایت نکرده است.


تعدادی از اعضای جامعه کریپتو گفتند: «همه بازیگران اصلی به جز FTX توسط SEC مورد شکایت قرار گرفته اند.

رئیس بخش اوراق بهادار در ایالات متحده به “موازی” بین صرافی ارز دیجیتال بایننس و صرافی سقوط کرده FTX اشاره کرد – یعنی ظاهراً از شرکت های خواهر برای انتقال وجوه استفاده می کند.

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، در گفتگو با بلومبرگ در 6 ژوئن، به اتهامات کلاهبرداری و دستکاری توسط شرکت خواهر FTX، Alameda Research، از جمله نقش ادعایی ایفای نقش توسط بنیانگذار سام بنکمن-فرید، اشاره کرد.

گری جنسلر از SEC با دیوید وستین از بلومبرگ صحبت می کند. منبع: بلومبرگ

او گفت: «یک مدل کسب‌وکار در امور مالی وجود دارد که عملکردهایی را ترکیب می‌کند که ما ندیده‌ایم و در هیچ جای دیگری اجازه نخواهیم داد.

در 5 ژوئن، SEC شکایتی علیه Binance با مجموع 13 اتهام ارائه کرد. یکی از ادعاهای مطرح شده در دادخواست ادعا می کند که وجوه Binance و Binance.US در حسابی که توسط Merit Peak Limited مرتبط با Changpeng Zhao کنترل می شود، ترکیب شده است.

ادعای دیگری ادعا می‌کند که Binance.US معاملات شستشو را از طریق «سیگما چین، یک شرکت بازرگانی اولیه نامشخص «بازارساز» متعلق به ژائو انجام می‌دهد.

«پلتفرم پشت پلت فرم، کارآفرینان […] آنها سعی می کنند از طریق سازمان های خواهر – صندوق های تامینی – که علیه مشتریان معامله می کنند، برای خود و سرمایه گذاران خود ثروت بسازند.

پس کیس FTX کجاست؟

آخرین مصاحبه احتمالاً به بحث جاری در توییتر سوخت بیشتری می بخشد – چرا SEC از FTX شکایت نکرد؟

برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، در توییتی به تاریخ 6 ژوئن فوق الذکر آخرین سری از شکایات، تلاش SEC برای “انحراف” از “نابودی FTX” آژانس است.

دیگران پیشنهاد کرده اند که کمک های مالی بزرگ FTX به احزاب سیاسی و لابی های مکرر بانکمن-فرید در واشنگتن دی سی در گذشته نیز ممکن است عاملی باشد.

در همین حال، مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات و استراتژی در Matrixport و نویسنده کریپتو تایتان ها دیدگاه متفاوتی ارائه کرد. این مقام در صحبت با کوین تلگراف توضیح داد که قبل از FTX، ارز دیجیتال تهدیدی بزرگ برای ثبات مالی ایالات متحده محسوب نمی شد.

او گفت که سقوط سه بانک بزرگ در سال جاری خلاف آن را ثابت کرد.

تیلن گفت: «در ابتدا، تعمیر یا توقف ریل‌های کریپتو یک اولویت نبود. مردم بعد از FTX متوجه شدند که واقعاً میلیاردها دلار است.

Thielen همچنین معتقد است که این یک مفهوم “شرم” برای کسانی است که مشکلاتی را در FTX پیش بینی نکرده بودند، از جمله قانونگذاران.

مرتبط با: Binance.​ایالات متحده می گوید که وجوه کاربران «ایمن می مانند» زیرا SEC تلاش می کند دارایی ها را مسدود کند

“شما می توانید استدلال کنید که این افراد کمی خجالت زده هستند و بنابراین باید دو برابر بیشتر تلاش کنند تا واقعاً از آن فاصله بگیرند.”

لازم به ذکر است که در حالی که SEC شکایتی علیه خود صرافی FTX تنظیم نکرده است، تنظیم کننده اتهاماتی را علیه بنیانگذاران و مدیران سابق آن تنظیم کرده است.

اینها شامل سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، کارولین الیسون مدیر عامل سابق تحقیقات Alameda، گری وانگ یکی از بنیانگذاران سابق FTX و مدیر مهندسی سابق FTX، نیشاد سینگ می شود.

Cointelegraph برای اظهار نظر با SEC تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده های «نت صفر» قرار دارد
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید