جنسلر SEC، تنظیم کننده بی طرف نیست، وفادار به بانک ها – نماینده تام ایمر


در جلسه استماع در 27 سپتامبر، ایمر به طور ضمنی گفت که پیشینه وال استریت گری جنسلر بی طرفی او را به عنوان یک تنظیم کننده صنعت محدود می کند.

تام ایمر، نماینده ایالات متحده، در جلسه استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در 27 سپتامبر علیه گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار صحبت کرد. به گفته این قانونگذار، گنسلر به وال استریت وفادار ماند “به قیمت نوآوری، رقابت و آمریکایی های عادی”.

ایمر در طی یک بازجویی 4 دقیقه ای به سوابق مالی جنسلر اشاره کرد که شامل 18 سال در گلدمن ساکس می شد، جایی که او شریک و رئیس امور مالی بود. از نظر اِمر، پیوندهای جنسلر با صنعت مالی، توانایی او را برای تنظیم‌کننده بی‌طرف محدود می‌کند. امره گفت:

اما با توجه به سابقه ۱۸ ساله‌تان در یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های جهان و ثروت مالی شخصی که در آنجا جمع کرده‌اید، آیا فکر می‌کنید این امکان وجود دارد که به‌عنوان یک تنظیم‌کننده بی‌طرف عمل کنید و از واسطه‌های مالی بزرگ حمایت نکنید؟»

بر اساس صورتجلسه، ایمر ادامه داد:

و برای روشن بودن، قربان، این دیدگاه هیچ ربطی به نگرانی شما در سخنرانی سال گذشته ندارد: «در طول یک سال گذشته، بسیاری از مدیران بانک نگرانی های خود را در مورد انبوه سپرده گذارانی که در حال انتقال پول از کشور هستند با من در میان گذاشته اند. حساب‌های بانکی آنها به صرافی‌ها و کیف پول‌های مرتبط با رمزارزها.» پایان نقل قول، درست است؟

از جنسلر خواسته شد که به همه سؤالات بله یا خیر پاسخ دهد بدون اینکه اجازه اظهار نظر بیشتر داشته باشد. گنسلر در پاسخ به اولین سوال در مورد توانایی انجام ویرایش های بی طرفانه، گفت: “مطمئناً قربان.” در پاسخ به سوال دوم، گنسلر تلاش کرد تا نقل قول خود را متنی کند، اما اجازه ادامه دادن به او داده نشد.

نماینده کنگره ایمر با فشار برای شفافیت مقرراتی در ایالات متحده در جریان سرکوب شرکت های رمزنگاری توسط SEC که در سال 2022 پس از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX آغاز شد، خود را به عنوان یک مدافع رمزارز معرفی می کند. با نگاهی به مشارکت‌کنندگان برتر مالی Emmer برای سال‌های 2021-2022، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz، یکی از سرمایه‌گذاران پیشرو در فضای رمزنگاری، ظاهر می‌شود. بر اساس داده‌های Open Secrets، کمک‌های مالی به Emmer از طرف صنایع اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری بالغ بر 418020 دلار بوده است.

همچنین در طول جلسه استماع، نماینده پاتریک مک‌هنری پیشنهاد داد که SEC می‌تواند به دلیل اسناد مربوط به مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید احضار شود. به گفته مک‌هنری، جنسلر تلاش‌هایی برای «توقف» و «رد کردن» اکوسیستم دارایی دیجیتال انجام داد.[ing] در مورد ارتباطات بین کمیسیون، FTX و Bankman-Fried با کنگره شفاف باشید.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید