رئیس سابق SEC به اینفلوئنسرها در مورد آزار و اذیت برای دستکاری قیمت کریپتو هشدار می دهد


SEC شروع به سرکوب اینفلوئنسرهای کریپتو کرده است و طی چند سال گذشته چندین جریمه و دستور توقف و توقف صادر کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در جستجوی اینفلوئنسرهای رمزنگاری است که از پروژه های کلاهبرداری پشتیبانی می کنند و اغلب دیده می شود که قیمت توکن های خاص را بر اساس توییت های خود دستکاری می کنند. جان رید استارک، رئیس سابق SEC در توییتر به اینفلوئنسرهای رمزنگاری هشدار داد که برای مواجهه با آزار و شکنجه آماده باشند.

استارک در توییت خود به تمام اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی که تعداد زیادی از پروژه های رمزنگاری ساده را کم اهمیت می دانستند و اغلب به آنها کمک می کردند قیمت های بازار را در طول دوره صعودی دستکاری کنند، خطاب کرد. او هشدار داد که همان قوانین ضد کلاهبرداری برای هر نوع دستکاری قیمت اعمال می شود، خواه قیمت اوراق بهادار قابل معامله در مبادلات، اوراق بهادار پنی یا اوراق بهادار رمزنگاری شده باشد، و روزهای چنین تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی به شماره افتاده است.

رئیس سابق SEC توجه خود را به روشی متکبرانه و متکبرانه جلب کرد که بسیاری از پدیده های رسانه های اجتماعی از قربانیان خود کلاهبرداری می کنند. بیشتر این دستکاری شیلینگ و قیمت از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر، دیسکورد، اینستاگرام یا ردیت اتفاق می افتد. استارک خاطرنشان کرد که بر خلاف سایر اشکال کلاهبرداری، که در آن مرتکب اغلب سعی می کند در پشت هویت خود پنهان شود، ماهیت کلاهبرداری اوراق بهادار کشف و پیگرد قانونی را آسان تر می کند.

«قانون‌گذاران و مجریان قانون فقط باید رایانه‌های خود را روشن کنند تا ردپای شواهد خارق‌العاده و خیره‌کننده شواهد متقاعدکننده و واضح را کشف کنند. در واقع، رسانه‌های اجتماعی به یک رشته مجازی تبدیل شده‌اند که بسیاری از برادران (و خواهران) ارزهای دیجیتال از آن برای حلق آویز کردن خود استفاده می‌کنند، بدون اینکه دولت را به بند بکشند.» استارک توضیح داد.

استارک در ادامه به مثال فرانسیس سابو، یک اینفلوئنسر معروف رمزنگاری که در یک پرونده کلاهبرداری امنیتی 100 میلیون دلاری متهم شد و از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای دستکاری سهام فهرست شده استفاده کرد، اشاره کرد.

مرتبط با: چندین دعوای سیلورگیت توسط قاضی بر سر روابط ادعایی FTX به آنها پیوست

به غیر از Sabo، موارد متعددی از اینفلوئنسرهای رمزنگاری وجود دارد که قوانین اوراق بهادار را نقض کرده اند. معروف ترین پرونده کیم کارداشیان است که به دلیل حمایت از یک پروژه کلاهبرداری 1.26 میلیون دلار جریمه شد.

یکی دیگر از اینفلوئنسرهای اصلی که با این قانون روبرو می شود، Bitboy Crypto است، اینفلوئنسر که با خشم عمومی زیادی برای ترویج پروژه های مشکوک مواجه شده است. نام این یوتیوبر در یک شکایت یک میلیارد دلاری به دلیل تبلیغ اوراق بهادار ثبت نشده معرفی شد. در اوایل نوامبر 2022، SEC همچنین احضاریه ای برای چندین تأثیرگذار برای تبلیغ توکن های HEX، Pulsechain و PulseX صادر کرد.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای کریپتو
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید