اولین ضرب الاجل SEC برای تایید 7 ETF بیت کوین در هفته آینده


تحلیلگران می گویند بهترین سناریو این است که SEC تعدادی ETF بیت کوین را تایید کند، اما می تواند از حق تجدید نظر خود نیز استفاده کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با اولین ضرب الاجل تصمیم گیری در مورد هفت برنامه جدید صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس بیت کوین (BTC) مواجه است. آخرین مورد در 4 سپتامبر در برابر Grayscale Investments در دادگاه تجدیدنظر فدرال ایالات متحده شکست خورد.

شرکت سرمایه گذاری Bitwise در 1 سپتامبر متوجه خواهد شد که آیا ETF آن تاییدیه SEC را دریافت می کند یا خیر. طبق پرونده های مختلف SEC، BlackRock، VanEck، Fidelity، Invesco و Wisdomtree تا 2 سپتامبر در انتظار تصمیم SEC برای وجوه خود هستند.

در همین حال، Valkyrie در 4 سپتامبر از SEC خواهد شنید.

لیست آخرین مهلت ها و مهلت های درخواست ETF بیت کوین. منبع: بلومبرگ

در 29 آگوست، دادگاه استیناف ایالات متحده حکم داد که رد درخواست Grayscale توسط SEC برای تبدیل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به بیت کوین ETF نقطه ای “خودسرانه و دمدمی مزاج” است. جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ یا دیگران در آینده می گوید، اما این بدان معنا نیست که SEC باید برنامه Grayscale را تأیید کند.

سیفارت در مصاحبه ای در 29 اوت با بلومبرگ توضیح داد که پیروزی گری اسکیل “قطعا” احتمال نتیجه موفقیت آمیز برای موج بعدی نامزدها را افزایش می دهد.

اما او مطمئن نیست که آن روز چه زمانی فرا می رسد، زیرا SEC می تواند تصمیمات خود را به تعویق بیندازد و قبل از اینکه 240 روز پس از تشکیل پرونده مجبور به تصمیم گیری نهایی شود، دو مهلت دیگر برای هر بودجه داشته باشد.

مهلت SEC برای متقاضیان معلق اواسط مارس سال آینده است.

گزینه های SEC پس از تصمیم گیری در مقیاس خاکستری چیست؟

پس از تصمیم امروز به نفع Grayscale، رگولاتور 90 روز فرصت دارد تا به دادگاه عالی ایالات متحده تجدید نظر کند یا برای بررسی Enbanc درخواست کند که در آن یک دادگاه تمام عیار می تواند تصمیم را توسط هیئتی متشکل از سه قاضی لغو کند.

با این حال، SEC هنوز اقدام بعدی خود را فاش نکرده است.

اگر SEC مخالفت نکند، دادگاه باید نحوه اجرای تصمیم خود را به SEC نشان دهد که ممکن است شامل دستوری برای تأیید درخواست Grayscale یا حداقل بررسی مجدد آن باشد.

مرتبط با: با برنده شدن Grayscale و SEC Bitcoin ETF، قیمت BTC به بالاترین حد 2 هفته اخیر می رسد

در هر دو مورد، سیفارت تنها دو گزینه قابل اجرا برای ویرایشگر دید.

اول، شکست را پذیرفته و تبدیل GBTC توسط Grayscale به یک ETF بیت کوین را تایید می کند.

سیفارت گفت، در عوض، SEC ممکن است مجبور شود فهرست ETFهای آتی بیت کوین را به طور کامل لغو کند یا درخواست Grayscale را بر اساس استدلال اخیر رد کند.

اما اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ در نظر گرفته شده است احتمال لغو ETFهای آتی بیت کوین توسط SEC بسیار کم است زیرا SEC آن را برای ETFهای آتی اتریوم اعلام کرده است.

مجله: Hall of Flame: Wolf Of All Streets نگران جهانی است که بیت کوین به 1 میلیون دلار می رسد
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید