سرکوب بایننس و کوین‌بیس SEC، حجم معاملات دی‌فای را تا 444 درصد افزایش داد.


حجم معاملات روزانه در صرافی های غیرمتمرکز طی دو روز گذشته نزدیک به 800 میلیون دلار افزایش یافته است.

میانگین حجم معاملات در سه صرافی غیرمتمرکز برتر (DEX) در 48 ساعت گذشته 444 درصد افزایش یافته است زیرا سرمایه گذاران رمزارز از اقدامات قانونی اخیر تنظیم کننده اوراق بهادار ایالات متحده علیه صرافی های ارزهای دیجیتال Coinbase و Binance خسته شده اند.

مجموع حجم معاملات روزانه Uniswap V3 (Ethereum)، Uniswap V3 (Arbitrum) و Pancakeswap V3 (BSC) که 53 درصد از کل حجم معاملات DEX را در 24 ساعت گذشته تشکیل می دهند، از 5 ژوئن تا 7 ژوئن بیش از 792 افزایش یافته است. با توجه به داده های جمع آوری شده از CoinGecko بیش از یک میلیون دلار.

حجم معاملات Uniswap V3 (اتریوم) در 7 روز گذشته. منبع: CoinGecko.

علاوه بر این، حجم معاملات در Curve، یک DEX که امکان داد و ستد استیبل کوین ها را فراهم می کند، 328 درصد افزایش یافت. در زمان نگارش این مقاله، اکثر فعالیت‌های معاملاتی Curve بر روی معامله با استیبل کوین‌های ثابت USD Coin (USDC) و Tether (USDT) متمرکز شده است.

حجم معاملات در DEX ها برای مدت کوتاهی از Coinbase در جریان شوق memecoin در ماه می فراتر رفت. سرمایه گذاران کریپتو برای خرید توکن هایی مانند Pepe (PEPE) و Turbo (TURBO) از طریق Uniswap و تعدادی از پروتکل های غیرمتمرکز دیگر عجله کردند، زیرا memecoin ها در صرافی های متمرکز اصلی فهرست نشده اند.

مرتبط با: SEC از Binance به دلیل ممنوعیت شکایت کرد

با افزایش سرسام آور حجم DEX، جریان خروجی خالص، تفاوت بین ارزش دارایی های ورودی و خروجی بایننس به 778 میلیون دلار رسید. شایان ذکر است که جریان خروجی خالص جاری همچنان بسیار کمتر از کل ذخایر سهام است. بایننس در زمان نگارش این مقاله، موجودی استیبل کوین بیش از 8 میلیارد دلار داشت.

شور و هیجان بازار در بحبوحه یک سری اقدامات قانونی علیه مبادلات رمزنگاری توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) رخ می دهد. در 6 ژوئن، SEC شکایتی را علیه کوین بیس تنظیم کرد و از جمله اتهامات دیگر، ادعا کرد که اوراق بهادار ثبت نشده ارائه کرده و به عنوان یک کارگزار اوراق بهادار ثبت نشده عمل می کند.

یک روز پیش در 5 ژوئن، SEC شکایتی علیه Binance، Binance.US و مدیر عامل Binance Changpeng Zhao (CZ) با اتهامات مشابه تنظیم کرد. SEC ادعا کرد که Binance به عنوان بورس ثبت نشده است و بنابراین به طور غیرقانونی در ایالات متحده فعالیت می کند. با توجه به اتهامات، ژائو به عنوان “فرد کنترل” مورد شکایت قرار گرفت.

مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه ای برای ایجاد میکسرهای سکه ایمن و قانونی
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید