گری جنسلر، رئیس SEC، با مبارزه سخت کنگره بر سر سیاست ارزهای دیجیتال روبرو خواهد شد


رئیس FSC اظهار داشت که تمرکز اصلی آنها ایجاد زمینه برای مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده خواهد بود.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، برای اولین بار در حال آماده شدن برای شهادت در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان است.

در مصاحبه‌ای، پاتریک مک‌هنری، رئیس کمیته خدمات مالی، تأیید کرد که رئیس SEC باید با سؤالات کنگره در مورد رویکرد خود به اکوسیستم کریپتو در 18 آوریل مواجه شود.

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان وظیفه تنظیم کلیه جنبه های صنعت خدمات مالی در ایالات متحده از جمله بانکداری، اوراق بهادار و دارایی های دیجیتال را بر عهده دارد.

مک هنری در طول مصاحبه خود خاطرنشان کرد که این اولین جلسه نظارتی SEC خواهد بود. این جلسه بر روی قوانین و رویکرد جنسلر به دارایی های رمزنگاری شده متمرکز خواهد بود. وی افزود که این کمیته کنترل کلی بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار خواهد داشت و رویکردی جدی برای “تعیین فضای نظارتی برای دارایی های دیجیتال” اتخاذ خواهد کرد.

رویکرد رئیس SEC به ارزهای دیجیتال طی سال‌ها توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و بسیاری از اعضای حزب دموکرات نسبت به رویکرد او ابراز نگرانی کرده‌اند. بسیاری در صنعت کریپتو بر این باورند که موضع ضد رمزنگاری حزب می تواند برای کمپین انتخاباتی 2024 فاجعه بار باشد.

مرتبط: رئیس سابق کارکنان کاخ سفید می گوید اصلاحات رمزنگاری در سال 2023 به ایالات متحده خواهد آمد.

دنیس پورت، یکی از بنیانگذاران صندوق جنبش ساتوشی، گفت که بسیاری از دموکرات های طرفدار رمزارز و بیت کوین در صف ایستاده اند تا مخالفت خود را با موضع حزب خود اعلام کنند.

رگولاتورهای ایالات متحده با شروع سال 2023 موضع سختگیرانه ای در قبال کریپتو اتخاذ کرده اند و SEC اعلامیه های Wells را به تعدادی از شرکت های رمزنگاری از جمله Coinbase و BUSD صادر کرده است. از سوی دیگر، CFTC شکایت جدیدی علیه بایننس تنظیم کرد. با این حال، برادری کریپتو همیشه خاطرنشان کرده است که مقررات توسط کنگره و نه توسط سازمان‌های فردی تصمیم‌گیری می‌شود.

مجله: سازمان های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید