SEC مدیر عامل FTX SBF را به کلاهبرداری از سرمایه گذاران یک روز پس از دستگیری متهم می کند

SEC مدیر عامل FTX SBF را به کلاهبرداری از سرمایه گذاران یک روز پس از دستگیری متهم می کند


SEC شکایتی علیه مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید تنظیم کرد و او را به کلاهبرداری از مشتریان آمریکایی و پنهان کردن انحراف وجوه مشتریان متهم کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، شکایت کرده است.

SEC بانکمن-فرید را به نقض مقررات ضد تقلب قانون اوراق بهادار سال 1933 و قانون بورس اوراق بهادار در سال 1934 متهم کرد. ارائه یا فروش هر گونه اوراق بهاداری غیر از حساب شخصی خود.

مطالب مرتبط: SBF قصد داشت همه را جز خودش متهم کند، شهادت کنگره نشان می دهد که فاش شده است

SEC Bankman-Fried را به سازماندهی طرحی برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران سهام در FTX Trading Ltd. (FTX) متهم کرد. رگولاتور خاطرنشان کرد که مدیر عامل سابق “بیش از 1.8 میلیارد دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرد در حالی که وجوه را از مشتریان FTX به شرکت تجارت ارزهای دیجیتال Alameda Research منتقل کرد.”

گری گنسلر، رئیس SEC، گفت: «ما استدلال می‌کنیم که سام بنکمن-فرید خانه‌ای از کارت‌ها را بر پایه فریب ساخت و به سرمایه‌گذاران گفت که این یکی از امن‌ترین ساختمان‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال است.

اتهامات جدید علیه مدیر عامل سابق تنها یک روز پس از دستگیری وی توسط مقامات باهامایی به درخواست مقامات آمریکایی مطرح می شود. تنها چند ساعت پس از دستگیری Bankman-Fried، SEC اعلام کرد که در حال آماده شدن برای طرح شکایت علیه یکی از بنیانگذاران FTX، جدا از مواردی است که منجر به دستگیری اخیر وی در باهاما شد.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉