نتیجه پیگرد قانونی SBF ممکن است تعیین کند که IRS چگونه خسارات FTX شما را مدیریت خواهد کرد.


آیا ضررهای شما به FTX به عنوان زیان سرمایه یا “زیان سرقت” با یک طرح هرمی طبقه بندی می شود؟ در هر صورت، به احتمال زیاد برنده خواهید شد.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، پس از فروپاشی صرافی رمزارز، مسئولیت رسمی را بر عهده گرفت، که بیش از یک پیروزی اخلاقی برای تقریباً 1 میلیون سرمایه گذار انفرادی بازار سهام بود. در حالی که هنوز قفل نشده‌اند، به نظر می‌رسد که همه چیز برای این سرمایه‌گذاران در مسیری قرار دارد که موقعیت مالیاتی مطلوب‌تری را اتخاذ کنند، زیرا سرنوشت SBF همچنان رو به نابودی است.

سرمایه گذاران FTX چه نوع زیان هایی می توانند از مالیات خود مطالبه کنند؟

در اوایل پاییز امسال، مشخص شد که دارایی های از دست رفته در سقوط FTX طبق قانون مالیاتی ایالات متحده برای سال مالیاتی 2022 به عنوان ضرر سرمایه در نظر گرفته می شود. این از دست دادن سرمایه می تواند برای جبران سود سرمایه استفاده شود. اما در سالی که کل بازار کریپتو ضربه خورده است، بیشتر سرمایه گذاران در سال 2022 سود سرمایه ای برای متعادل کردن نخواهند داشت.

از دست دادن سرمایه همچنین می تواند برای جبران “درآمد معمولی” مانند پول به دست آمده از یک تجارت یا تجارت تا سقف 3000 دلار در سال استفاده شود. ضرر به طور نامحدود ادامه دارد، اما اگر ضرر شما در سقوط FTX قابل توجه باشد، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا همه آن را به دست آورید.

مربوط: بایدن 87000 کارمند جدید IRS را استخدام می کند – و آنها به دنبال شما می آیند

سناریوی بسیار مطلوب‌تر برای بسیاری از سرمایه‌گذاران، ادعای کسر خسارت سرقت است که می‌تواند درآمد عادی را بدون هیچ محدودیتی جبران کند. ادعای خسارات ناشی از سرقت معمولاً یک کار بسیار دشوار است که می تواند مورد بررسی دقیق خدمات درآمد داخلی قرار گیرد. اما قانون مالیات بر خسارات سرقت شامل یک “پناهگاه امن” برای طرح های پونزی است. در بیشتر موارد، اگر سرمایه‌گذار بتواند در طرح پونزی زیان نشان دهد، IRS به اسناد اضافی نیاز نخواهد داشت.

آیا FTX یک طرح هرمی بود؟

از آنجایی که دارایی های سرمایه گذار به طور غیرقانونی به صندوق سرمایه گذاری SBF Alameda Research منتقل می شود، به نظر می رسد که IRS به FTX به عنوان یک طرح هرمی نگاه کند. برای فعال کردن بندر امن، FTX یا “شخصیت پیشرو” آن SBF باید متهم به کلاهبرداری شود که با این تعریف در راهنمای مالیاتی مطابقت دارد:

«یک ترتیب کلاهبرداری خاص، ترتیبی است که در آن یک طرف (شخصیت اصلی) پول نقد یا دارایی را از سرمایه گذاران دریافت می کند. با هدف ایجاد درآمد برای سرمایه گذاران؛ سرمایه گذاران را از مبالغ درآمد موهوم جزئی یا کاملاً موهوم مطلع می کند. از مبالغ سرمایه‌گذاری شده توسط سرمایه‌گذاران دیگر در معامله متقلبانه، درآمد اسمی یا پرداخت‌های اصلی را به برخی از سرمایه‌گذاران، در صورت وجود، بپردازد. و مقداری یا تمام وجوه نقد یا اموال سرمایه گذاران را مصادره می کند.»

اتهامات SEC علیه SBF بر سرمایه گذاران سهام متمرکز است نه سرمایه گذاران خرد. با این حال، SEC به طور خاص به “انحراف نامشخص وجوه از مشتریان FTX به Alameda Research” اشاره می کند. در حالی که هیچ چراغ سبز رسمی برای بندر امن نشان داده نشده است، اما بسیار نزدیک است – نزدیکتر از آنچه انتظار داریم در سال 2022 ببینیم.

جدای از اتهامات جنایی، شکایت جنایی همراه با اعتراف، پناهگاه امن هرم را نیز فعال می کند. در حالی که او پس از فروپاشی FTX سر و صدا کرد، SBF هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه قصد دارد چیزی را بپذیرد، ارائه نکرد.

سرمایه گذاران FTX و متخصصان مالیات چه باید بکنند؟

با مهلت ثبت نام مالیات فردی در 18 آوریل 2023، سرمایه گذارانی که دارایی های خود را در FTX از دست داده اند مدتی فرصت دارند تا ببینند چگونه این اتفاق می افتد. به نظر می رسد بسیار محتمل است که SEC اتهامات دیگری را علیه SBF یا FTX وارد کند که هر گونه شک و تردیدی را در مورد پناهگاه امن طرح Ponzi برطرف کند.

IRS همچنین ممکن است در مورد اینکه آیا هزینه های فعلی برای راه اندازی بندر امن کافی است یا خیر و امیدواریم سال 2022 سالی برای دریافت آن باشد، بررسی کند. ضرر سرقت را نیز می توان در سال آینده مطالبه کرد، اما بیشتر سرمایه گذاران FTX احتمالاً مایلند تا با کسر درآمدهای مالیاتی در اسرع وقت، بخشی از ضرر خود را جبران کنند.

مربوط: قبل از کاهش بیشتر ETH، مقداری پول نقد برای مالیات های غافلگیرکننده کنار بگذارید

برای سرمایه‌گذارانی که دارایی خود را در FTX از دست می‌دهند، احتمالاً برنامه‌ریزی برای ادعای از دست دادن سرمایه در این مرحله غیرعاقلانه است. به طور معجزه آسایی، حتی اگر سرمایه‌گذار از سال 2022 سود سرمایه‌ای برای جبران داشته باشد، نرخ مالیات بر درآمد عادی بسیار بالاتر است. تنها سناریویی که ممکن است منطقی باشد این است که فردی درآمد منظم نداشته باشد اما در سال 2022 سود سرمایه ای به دست آورد.

مبنای مقایسه

توجه به این نکته مهم است که در هر دوی این سناریوها – از دست دادن سرمایه یا پناهگاه امن طرح پونزی – میزان ضرر مجاز مبنای هزینه دارایی است. با فرض اینکه مقداری که می توانید پس از سقوط از FTX کم کنید صفر باشد، می توانید کل مبلغی را که در ابتدا برای دارایی پرداخت کرده اید مطالبه کنید.

از نظر IRS، ضرر سرقت شما نه تنها شامل کل هزینه ای است که پرداخت کرده اید، بلکه برای درآمدی که مالیات می پردازید نیز سهمی دریافت می کنید. اگر در بازار سهام معامله می‌کردید یا جریان درآمدی داشتید و درآمد آن‌ها را در اظهارنامه‌های مالیاتی قبلی شناسایی می‌کردید و قبل از سقوط از بازار سهام خارج نمی‌شدید، آنها را بر اساس هزینه محاسبه می‌کردید. حسابدار رسمی رسمی شما و/یا نرم افزار تجارت سکه احتمالاً در اینجا مفید خواهد بود.

برای برخی از سرمایه‌گذاران، ارزش پول زیربنایی احتمالاً بیشتر از ارزش دارایی است – به طور بالقوه کمی بیشتر – زمانی که FTX در آتش می‌سوزد. این ممکن است تا حدودی امیدوار کننده باشد. در حالی که به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران باید تا سال 2023 منتظر بمانند تا ببینند آیا اتهاماتی در مورد این موضوع اعمال می‌شود یا خیر، به نظر می‌رسد که SEC به آنها هدیه کریسمس اولیه داده است.

جاستین ویلکاکس شرکت مشاوره و حسابداری کانکتیکات فیوندلا شریک Milone & LaSaracina است. او اپلیکیشن ارز دیجیتال شرکت را در سال ۲۰۱۸ تاسیس کرد و خدمات مالیاتی و مشاوره‌ای را به سازمان‌های Web3 و سرمایه‌گذاران رمزنگاری ارائه کرد. او در حال استخراج و تجارت ارزهای دیجیتال است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Justin Wilcox

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید