SEC از شرکت ها می خواهد تا در معرض خطرات و ورشکستگی های کریپتو قرار بگیرند

SEC از شرکت ها می خواهد تا در معرض خطرات و ورشکستگی های کریپتو قرار بگیرند


بخش مالی سازمانی کمیسیون بورس و اوراق بهادار به شرکت‌ها یادآوری کرد که چه چیزی را افشا کنند و راهنمایی‌هایی در مورد چیزهای دیگری که می‌خواستند بدانند ارائه کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دستورالعمل جدیدی را منتشر کرده است که می تواند نشان دهد شرکت های دولتی قرار گرفتن در معرض دارایی های کریپتو را افشا می کنند.

در 8، بخش مالی شرکت SEC گفت که آشفتگی اخیر در بازار دارایی‌های رمزنگاری شده “باعث اختلال گسترده در این بازارها شده است” و خاطرنشان کرد که شرکت‌ها ممکن است طبق قوانین فدرال اوراق بهادار تعهداتی برای افشای اطلاعات داشته باشند. رویدادها می توانند بر کار آنها تأثیر بگذارند.

SEC همچنین نمونه نامه ای را برای شرکت ها ارسال کرده است که به دنبال توضیح بیشتر در مورد قرار گرفتن شرکت در معرض ورشکستگی کریپتوها، نوسانات دارایی های کریپتو و سایر تحولات کلیدی بازار کریپتو است.

اولین سوال از شرکت می خواهد که «تحولات قابل توجه بازار دارایی های کریپتو» را افشا کند که می تواند بر وضعیت مالی، نتایج یا قیمت سهام شرکت، از جمله تأثیر نوسانات قیمت دارایی های کریپتو تأثیر بگذارد.

سؤالات دیگر از شرکت می‌خواهد تا در مورد اینکه چگونه ورشکستگی‌های خاص تأثیر گذاشته یا می‌توانند بر کسب‌وکار تأثیر بگذارند، اینکه آیا شخصی «بازخرید یا برداشت بیش از حد» را تجربه کرده است یا اینکه از دارایی‌های رمزنگاری به عنوان وثیقه برای وام استفاده می‌شود، بحث کند.

همچنین از شرکت می‌خواهد که ریسک‌های مالی ناشی از تحولات نظارتی مربوط به دارایی‌های رمزنگاری شده یا خطراتی را که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده و خارجی یا سایر سازمان‌های دولتی از ادعای صلاحیت بر دارایی‌های رمزنگاری و بازارهای دارایی‌های دیجیتال با آن مواجه هستند، افشا کند.

در متن همراه، SEC توضیح داد که “به طور انتخابی برنامه ها را بررسی می کند.” […] برای نظارت و بهبود انطباق با الزامات افشای قابل اجرا.”

وی خاطرنشان کرد: شرکت ها باید در صورت نیاز اطلاعات تکمیلی را ارائه دهند تا از هدایت اشتباه جلوگیری شود.

مربوط: کارمندان BlockFi از افشای خطرات در ارتباطات داخلی منصرف شدند: گزارش

این آژانس افزود: «شرکت‌ها هنگام انجام تعهدات افشای خود، باید نیاز به رسیدگی به تحولات بازار دارایی‌های رمزنگاری را در پرونده‌های خود در نظر بگیرند.»

SEC در ماه های اخیر خود را برای نظارت بیشتر بر کریپتو آماده کرده است و دفاتر جدیدی را به طور خاص برای این منظور باز کرده است، دفتر دارایی های رمزنگاری و دفتر برنامه های کاربردی و خدمات صنعتی. SEC و سایر آژانس ها اخیراً به دلیل عدم اجرای قوانین در پرونده های برجسته مورد انتقاد قرار گرفته اند.


نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉