SEC فراتر از رمزنگاری: HSBC و Scotia به دلیل استفاده از WhatsApp جریمه شدند


HSBC و Scotiabank در سال‌های اخیر چندان از پذیرش صنعت ارزهای دیجیتال حمایت نکرده‌اند.

در بحبوحه بحران بانکی جاری در ایالات متحده، تنظیم‌کننده‌های مالی همچنان شرکت‌های بزرگ مالی سنتی مانند HSBC و Scotiabank را مورد بررسی قرار می‌دهند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بازوی اوراق بهادار HSBC، HSBC Securities (HSI) و شرکت سرمایه گذاری Scotiabank تابعه Scotia Capital را به دلیل تخلفات مربوط به نگهداری سوابق جریمه کرده است.

HSI با پرداخت 15 میلیون دلار برای تسویه حساب با SEC موافقت کرد، در حالی که Scotia Capital با پرداخت 7.5 میلیون دلار موافقت کرد. علاوه بر این، اسکوشیا 15 میلیون دلار برای پوشش هزینه‌های کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده پرداخت کرد.

با اعلام این خبر در 11 مه، SEC ایالات متحده گفت که بانک ها نتوانستند الزامات نگهداری سوابق برای نمایندگی های ثبت شده در تنظیم کننده های بازار ایالات متحده را برآورده کنند.

مقامات دریافتند که کارمندان HSBC و Scotiabank، از جمله کارکنان ارشد، از کانال‌های ارتباطی غیرمجاز مانند پیام‌های متنی و واتس‌اپ استفاده می‌کنند. SEC نوشت:

“مدیران کل و حسابرسان ارشد مسئول نظارت بر کارمندان خردسال با برقراری ارتباط در دستگاه های شخصی خود در مورد تجارت کارگزار و فروشنده شرکت با استفاده از روش های تایید شده خارجی، از سیاست های شرکت پیروی نکرده اند.”

به گفته رگولاتور، شکست HSI در اجرای سیاست‌های منع چنین ارتباطاتی منجر به عدم نظارت منطقی بر کارمندانش بر اساس بخش 15(b)(4)(E) قانون بورس شده است.

SEC گفت: “هیچ شرکتی اکثریت قابل توجهی از این ارتباطات را با نقض قوانین اوراق بهادار فدرال حفظ یا محافظت نکرد.”

مرتبط:بانک‌های بریتانیا مشتریان ارزهای دیجیتال را دور می‌زنند: گزارش

HSBC و Scotiabank جدیدترین شرکت های وال استریت هستند که به دلیل استفاده کارکنانشان از دستگاه های شخصی و برنامه های پیام رسانی جریمه شدند. در سپتامبر 2022، گزارش شد که مقامات ایالات متحده در چنین مواردی نزدیک به 2 میلیارد دلار جریمه کرده اند و شرکت ها را به دلیل معاملات گفتگو، معاملات و اقدامات شخصی جریمه کرده اند. رگولاتورهای ایالات متحده تحقیقات گسترده ای را در مورد استفاده از پیام رسان های شخصی مانند WhatsApp توسط شرکت های مالی در سال 2021 آغاز کردند.

بعید است که هر دو بانک HSBC و Scotiabank به عنوان بانک‌های پسند ارز دیجیتال معرفی شوند.

در مارس 2023، HSBC Holdings به فهرست رو به رشد بانک‌ها پیوست تا محدودیت‌های دارایی‌های دیجیتال را تشدید کند و خرید رمزارز با کارت‌های اعتباری را برای مشتریان خرده‌فروش ممنوع کند. در سال 2021، نوئل کوین، مدیر عامل گروه HSBC، مقاله ای در مخالفت با ارزهای دیجیتال و استیبل کوین نوشت، در حالی که بانک مرکزی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.

در حالی که Scotiabank طبق گزارش‌ها اجازه تراکنش‌ها از صرافی‌های رمزنگاری را می‌دهد، این شرکت همچنین به دلیل ممنوعیت کاربران از خرید ارزهای دیجیتال شناخته شده است. برخی از کاربران آنلاین گزارش دادند که در ژوئیه 2022 در برداشت یا واریز بیت کوین (BTC) با استفاده از حساب Scotia خود مشکل داشتند.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید