SEC 9 وجوه دیگر WisdomTree را با «بلاک چین فعال» تأیید کرد


پس از اعلام تایید 9 صندوق دیجیتال جدید، WisdomTree تکرار کرد که می‌خواهد فناوری بلاک چین را برای بهبود تجربه سرمایه‌گذاران ادغام کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به 9 صندوق دیگر مجهز به بلاک چین از سوی مدیر دارایی 82 میلیارد دلاری WisdomTree چراغ سبز نشان داده است.

هیچ‌کدام از این صندوق‌ها دارایی‌های رمزنگاری شده را خودشان ردیابی نمی‌کنند، اما این شرکت از بلاک چین‌های اتریوم و استلار برای حفظ رکورد ثانویه مالکیت سهام استفاده می‌کند، بنابراین همانطور که WidsomTree آن را توصیف می‌کند، آن‌ها را با بلاک چین فعال یا «صندوق دیجیتال» می‌سازد.

این شرکت تایید SEC خود را در 14 دسامبر اعلام کرد و توضیح داد که 9 صندوق دیجیتالی در معرض تعدادی از طبقات مختلف دارایی، از جمله سهام، کالاها و اوراق خزانه با نرخ شناور قرار دارند. انتظار می رود این وجوه در سه ماهه اول سال 2023 از طریق برنامه تلفن همراه WisdomTree Prime منتشر شود.

ویل پک، رئیس دارایی‌های دیجیتال در WisdomTree، گفت: «ما معتقدیم که امور مالی مبتنی بر بلاک چین پتانسیل بهبود تجربه سرمایه‌گذار را از طریق افزایش نقدینگی، شفافیت و استانداردسازی دارد، که هدف ما در طول زمان رسیدن به آن است.

آخرین تاییدیه SEC سه ماه پس از تایید این شرکت اولین صندوق دیجیتالی خود صورت می گیرد. صندوق دیجیتال خزانه داری کوتاه مدت WisdomTree (WTSYX) در سپتامبر.

در یک پست وبلاگی در 26 سپتامبر، پک تاکید کرد که WisdomTree به دنبال ایجاد تجربه سرمایه‌گذار بیشتر از طریق وجوه دیجیتال و فناوری بلاک چین، به ویژه در رابطه با معاملات و معاملات معاملاتی است.

«برای آوردن چند مثال […] قابل توجه است که برخی از بلاک چین ها می توانند قطعیت حل تقریباً آنی را به صورت همتا به همتا و به صورت 24/7/365 ارائه دهند. بلاک چین ها می توانند به تسویه اتمی اجازه دهند (جایی که نرم افزار امکان مبادله دارایی ها را در هنگام تسویه ممکن می دهد) بر خلاف سایر عملیات تسویه بالقوه خطرناک تر مانند تحویل و پرداخت (DvP).

از 14 دسامبر، WisdomTree ادعا می‌کند که دارایی‌های تقریباً 82 میلیارد دلاری تحت مدیریت در صندوق‌های فهرست شده خود در ایالات متحده و اروپا دارد.

مربوط: SEC سعی می کند پیشنهاد بررسی ETF بیت کوین Grayscale را مسدود کند

مانند Grayscale Investments، این شرکت از اوایل سال 2021 برای راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) فشار می‌آورد که قرار گرفتن در معرض قیمت نقدی بیت‌کوین (BTC) را ارائه می‌دهد.

با این حال، SEC بارها درخواست های WidsomTree را رد کرده است و به نگرانی های کلی در مورد تقلب و دستکاری بازار در بازارهای معاملاتی BTC اشاره کرده است.

تا به امروز، SEC هنوز یک ETF BTC را تایید نکرده است.

با این حال، این شرکت محصولات متنوعی را ارائه می دهد که از بازار آلتکوین پیروی می کنند، و اوایل امسال، این شرکت همچنین سه محصول مبادله ارزهای دیجیتال (ETP) را راه اندازی کرد که توسط Solana (SOL)، Cardano (ADA) و Polkadot (DOT) پشتیبانی می شدند.


نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید