شیف دلیل شگفت انگیزی را که چرا افزایش انویدیا سقوط بیت کوین است را فاش می کند


اخیراً پیتر شیف ضد ارز دیجیتال است اداره می شود یافتن دلیلی برای افزایش نجومی انویدیا در واقع برای بیت کوین نزولی است.

شیف اظهار داشت که هر واحد پردازش گرافیکی (GPU) تولید شده توسط انویدیا حاوی مقداری طلا است. با این حال، حاوی صفر است.

هدف از مقایسه نشان دادن عدم کاربرد ادعایی بیت کوین بود. علاوه بر این، شیف گفت که بیت کوین در واقع به دلیل استخراج GPU به طلا نیاز دارد:

بیت کوین به طلا نیاز دارد. طلا به بیت کوین نیاز ندارد. او گفت: «هیچ چیز به بیت کوین نیاز ندارد.

طلا به همراه برخی فلزات دیگر مانند مس جزء مهمی از ریزتراشه های GPU است. با وجود هزینه بالای فلز زرد، انویدیا از آن برای خواص رسانایی خود استفاده می کند. شایان ذکر است که طلا به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین هادی های الکتریسیته در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، طلا نسبت به مس در برابر خوردگی بسیار مقاوم‌تر است.

مرتبط با

استنلی دراکن میلر، سرمایه‌گذار برجسته، پیش از این روی هوش مصنوعی و بخش استخراج طلا شرط‌بندی کرده است، در حالی که سهام فناوری سنتی را کنار گذاشته است.

روز سه‌شنبه، انویدیا با پیشی گرفتن از مایکروسافت، تاریخ ساز شد و به بزرگترین شرکت سهامی عام جهان از نظر ارزش بازار تبدیل شد.

Nvidia ذینفع اصلی رونق مداوم هوش مصنوعی است. طبق گزارش ها، شرکت مستقر در سانتا کلارا در کالیفرنیا حدود 80 درصد از تمام تراشه های هوش مصنوعی در مراکز داده خود را در اختیار دارد.

مرتبط با

قبل از شوق هوش مصنوعی، انویدیا در درجه اول بر صنعت بازی متمرکز بود. همچنین از افزایش تقاضای پردازنده‌های گرافیکی در طول شور و شوق استخراج ارزهای دیجیتال در سال 2017 بهره مند شد. با این حال، تقاضای استخراج کریپتو برای انویدیا کوتاه مدت بود.

انویدیا با ارزش بازار فعلی خود 3.34 تریلیون دلار از تولید ناخالص داخلی همه کشورها به جز پنج کشور فراتر رفته است. شیف پیش بینی می کند که در آینده نزدیک تنها ایالات متحده و چین موفق خواهند شد بالاتر از انویدیا باقی بمانند.

این نه برای اولین بار شیف به کمبود آشکار بیت کوین اشاره کرد. در ماه آوریل، او گفت که ارز دیجیتال پرچمدار فقط کمبود و بدون مزیت را ارائه می دهد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید