شیف: بیت کوین یک کلاهبرداری است


پیتر شیف، علاقه‌مند به طلا، بیت کوین را یک کلاهبرداری نامید، در حالی که به کلیپ ویدیویی ارسال شده توسط مایکل سیلر، بنیانگذار MicroStrategy، پاسخ داد.

کلیپ ویدیویی منتشر شده توسط Saylor شامل نکات صحبت معمولی در مورد از دست دادن قدرت خرید دلار آمریکا و قرار گرفتن سیستم مالی در آستانه سقوط است. سپس به سمت بشارت تمام عیار حرکت می کند و بیت کوینی ها مفاهیمی را از حوزه دین وام می گیرند. تیم دریپر، سرمایه‌دار خطرپذیر، می‌گوید: «هر کسی می‌تواند بخشی از اقتصاد بیت‌کوین باشد. این مانند یک کلیسای خوب است. سیلور می‌گوید: «از آنجایی که این یک ایدئولوژی اخلاقی است، افراد زیادی هستند که نسبت به آن احساس معنویت زیادی دارند.

اما شیف این بشارت بیت کوین را “یک کلاهبرداری کامل” توصیف کرد. اگرچه این مشتاق طلا به‌عنوان منتقد پرکار دلار آمریکا شناخته می‌شود، اما او استدلال می‌کند که بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری‌شده حتی ناقص‌تر است.

مرتبط با

شیف افزود: “اگر نگران دلار هستید، می توانید طلا یا نقره داشته باشید.”

علاقه مندان به بیت کوین خاطرنشان کردند که بیت کوین برای حدود 15 سال عملکرد بسیار بهتری نسبت به طلا داشته است.

اگرچه شیف اخیراً از خرید نکردن بیت کوین در سال 2010 ابراز پشیمانی کرد، اما همچنان نسبت به این ارز دیجیتال پیشرو تردید دارد. او اخیراً پیش‌بینی کرد که قیمت ارزهای دیجیتال پیشرو برای چندین سال به کاهش خود ادامه خواهد داد و موفقیت ETF بیت‌کوین را کم اهمیت جلوه می‌دهد.

مرتبط با

استخراج کنندگان بیت کوین تسلیم می شوند، اما قول می دهند

علاوه بر این، شیف اخیراً از ارزهای دیجیتال پیشرو به دلیل نیاز به مصرف مداوم منابع انتقاد کرده است. به گفته مفسر مالی، بیت کوین به تبلیغ و تبلیغات مداوم و همچنین استخراج نیاز دارد. او افزود: «این هزینه‌ها باید بر عهده جامعه بیت‌کوین باشد».


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید