هشدار کلاهبرداری: DeFi Lender UwuLend برای 19.4 میلیون دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

درست زمانی که به نظر می رسید اکوسیستم کلاهبرداری رمزارز در حال نابودی است، پروتکل وام دهی مالی غیرمتمرکز (DeFi) UwuLend قربانی یک سوء استفاده بزرگ شد.

افسانه هک UwuLend

بر اساس دیدگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات اطلاعات رمزنگاری CertiK، تقریباً 19.4 میلیون دلار از وجوه قفل شده در کیف پول پروتکل خالی شده است. در حالی که جزئیات این اکسپلویت ها هنوز در حال آشکار شدن است، بنا بر گزارش ها، UwuLend مشکوک به داشتن حفره هایی است که می تواند این اکسپلویت را فعال کند.

مرتبط با

UwuLend یک فورک از پروتکل Aave است که توسط 0xSifu، CFO سابق Frog Nation راه اندازی شد. 0xSifu نام مستعار مایکل پاترین، یکی از بنیانگذاران پلتفرم تجاری منحله QuadrigaCx در کانادا است. برای کسانی که می‌دانند ارتباط پاترین و بازار سهام از بین رفته است، به نظر می‌رسد روندی در حال آشکار شدن است.

در حالی که Aave با هیچ گونه سوء استفاده بزرگ مرتبط با این موضوع مواجه نشده است، هک UwuLend گواهی بر شکننده بودن سیستم امنیتی گسترده تر DeFi است. در حالی که پیش‌آگهی فعلی ناشناخته است، نمونه‌هایی از هک‌ها و بازخریدها در سراسر اکوسیستم کریپتو وجود دارد.

وقتی حمله Poly Network در سال 2020 اتفاق افتاد، تیم در مورد بازپرداخت با هکر مذاکره کرد. این حماسه که در آن مهاجم بیش از 610 میلیون دلار را از بین برد، به یک پرونده معروف Whitehat تبدیل شد و هکر تمام پول دزدیده شده را بازپرداخت کرد.

اگرچه Poly Network در اکوسیستم پرت است، اما سوء استفاده های دیگری نیز وجود داشته که منجر به خسارات دائمی شده است.

مراقب باش

همانطور که تیم UwuLend و کاربران این روند نگران‌کننده را دنبال می‌کنند، مشخص می‌شود که یادداشت‌های هشدار از رهبران صنعت مختلف اکنون بلندتر می‌شوند. با توجه به گسترش کلاهبرداری های عمیق و انواع دیگر سوء استفاده ها، تیم های Ripple Labs و Shiba Inu همیشه به جوامع خود هشدار می دهند که از آسیب دیدن کسی جلوگیری کنند.

مرتبط با

اگرچه کاربران یا تیم نمی توانند از بهره برداری UwuLend جلوگیری کنند، توصیه به احتیاط همچنان قانون طلایی است که سرمایه گذاران باید از آن پیروی کنند.


نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید