هشدار کلاهبرداری: بنیانگذار Cardano تعامل با آناتولی جعلی را فاش کرد


تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، نقشه های کلاهبرداری را که سعی در جعل هویت بنیانگذار سولانا آناتولی یاکوونکو داشت، خنثی کرد. چارلز هاسکینسون که وارد حساب رسمی X شد مکالمه ضبط شده را به اشتراک گذاشت دنباله ای که جزئیات نحوه تعامل او با “آناتولی” را نشان می دهد، کسی که از او خواسته برای بازیابی برخی نشانه ها از یک وب سایت بازدید کند.

مکالمه با آناتولی جعلی شروع شد که هاسکینسون را تکان داد و از او پرسید که آیا او 20٪ پاداش موجودی TrueUSD را در کیف پول خود دریافت کرده است. بنیانگذار کاردانو به جای اینکه مستقیماً کلاهبردار را مسدود کند، او را همراهی کرد و از او پرسید که برای دریافت جوایز مورد نظر چه اقداماتی باید انجام دهد.

سپس آناتولی جعلی از او خواست تا از یک وب‌سایت تقلبی بازدید کند، روی «درخواست بازتاب‌ها» کلیک کند و دستورالعمل‌های بعدی را دنبال کند. وقتی هاسکینسون شروع به پرسیدن از کلاهبردار کرد که چرا نمی تواند مستقیماً از کیف پول خود جوایز را مطالبه کند، اوضاع به سمت جدید و جالبی درآمد. گفتگو نشان داد که کلاهبرداران اغلب آنقدر که فکر می کنند باهوش نیستند. پاسخ های او به پرس و جوی هاسکینسون نشان داد که چرا کل پیشنهاد یک کلاهبرداری بود.

یکی از جنبه های جالب این آناتولی جعلی این بود که حساب مورد استفاده برای چت تأیید شد و ظاهراً لایه ای از مشروعیت را به هویت جعلی اضافه کرد.

تقلب رمزنگاری و کمپین آگاهی

نگرانی ها در مورد کلاهبرداری در اکوسیستم کریپتو در حال افزایش است. ظهور ابزارهای هوش مصنوعی (AI) کل بازی کلاهبرداری را به طور قابل توجهی پیچیده کرده است. ویدیوهای Deepfake که جعل شخصیت‌های رمزنگاری برجسته مانند هاسکینسون و براد گارلینگ‌هاوس، مدیرعامل ریپل هستند، اغلب در صنعت گسترده‌تر منتشر می‌شوند.

Ripple Labs Inc. کمپین های صوتی علیه کلاهبرداری های رمزنگاری وجود دارد، زیرا سازمان هایی مانند تلاش برای آموزش جوامع خود در مورد شیطنت های کلاهبرداران هستند. ویدیوی به اشتراک گذاشته شده توسط هاسکینسون روش ظریف دیگری برای آموزش پیروانش است، زیرا اغلب تعاملات با کلاهبرداران اغلب از همان قالب پیروی می کند. در اینجا، سؤالات کاوشگر درست می تواند نیت واقعی کلاهبرداران را آشکار کند.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید