SBF می خواهد یک تجارت جدید را راه اندازی کند که رسماً به عنوان شاهد اضافه شده است

SBF می خواهد یک تجارت جدید را راه اندازی کند که رسماً به عنوان شاهد اضافه شده است


با بیش از یک میلیون طلبکار به FTX و تا 50 میلیارد دلار بدهی، مدیر عامل سابق FTX گفت که علاقه مند به راه اندازی یک تجارت برای بازپرداخت همه آنها است.

سام بانکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX، گفت که علاقه مند به راه اندازی یک سرمایه گذاری جدید است که هدفش بازپرداخت مشتریانی است که مدیونش است.

هنگامی که از او پرسیده شد که آیا او در 10 دسامبر یک تجارت جدید برای بازپرداخت سرمایه‌گذاران FTX راه‌اندازی می‌کند، Bankman-Fried پاسخ داد: “من هر کاری می‌کنم تا بتوانم این کار را انجام دهم. و اگر بتوانم، تلاش خواهم کرد.” بی بی سی

من به این فکر خواهم کرد که چگونه می‌توانیم به دنیا کمک کنیم و اگر کاربران زیاد برنگشتند، به این فکر می‌کنم که چه کاری می‌توانم برای آنها انجام دهم.» حداقل، من در قبال کاربران FTX موظف هستم که بهترین کار را انجام دهم.”

با توجه به پرونده های ورشکستگی در 14 نوامبر و تخمین میزان ضرر احتمالی FTX، صرافی Bankman–Fried ممکن است “بیش از 1 میلیون طلبکار” داشته باشد.

در راستای اظهارات قبلی بانکمن-فرید در جریان تور به اصطلاح عذرخواهی رسانه ای خود، او همچنین گفت: «من عمداً مرتکب کلاهبرداری نشدم. فکر نمی کنم دارم خیانت می کنم.”

او همچنین مدعی شد که “قطعاً آنقدر که فکر می کردم صلاحیت ندارد.”

SBF به عنوان شاهد در جلسه استماع کمیته مجلس نمایندگان آمریکا اضافه شد

پس از چند روز رفت و آمد بین ماکسین واترز، نماینده مجلس ایالات متحده و بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX رسماً در جلسه استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در 12 دسامبر به عنوان شاهد تایید شد.

از 11 دسامبر، نام او اکنون به طور رسمی در لیست شاهدان برای شرکت در جلسه 13 دسامبر با عنوان “بررسی سقوط FTX، قسمت اول” قرار دارد.

شاهد دیگری که تا 9 دسامبر اضافه شد کسی نیست جز مدیر عامل جدید FTX، جان ری.

مربوط: رگولاتور برتر سابق ارزهای دیجیتال SEC که توسط کارولین الیسون استخدام شد

احتمالاً بانکمن-فرید ضرب الاجل را برای تأیید حضور در جلسه استماع کمیته سنا درباره سقوط FTX که برای 14 دسامبر برنامه ریزی شده بود، از دست داد.

نامه 7 دسامبر خطاب به بانکمن-فرید توسط رئیس کمیته، شرود براون، هشدار داد که او آماده است “برای وادار کردن شهادت شما احضاریه ای صادر کند.”

در بیانیه 9 دسامبر براون و سناتور پت تومی آمده است که بنکمن-فرید به ضرب الاجل پاسخ نداده است و کمیته “به کار خود برای معرفی او به کنگره ادامه خواهد داد.”

خیلی خوب توییت کرد او افزود که «خوشحال» است که بنکمن-فرید در جلسه استماع مجلس در 9 دسامبر شرکت کرد و انتظار دارد بنیانگذار FTX روز بعد در جلسه استماع سنا حاضر شود.
نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉