SBF به دنبال فروش سهام FTX AI به دلیل ناراحتی از شواهد دیرهنگام پرونده جنایی است


به گفته وکلای او، 3.6 میلیون سند هنوز توسط دادستان در پرونده جنایی سام بنکمن-فرید ارائه نشده است.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX ادعا می کند که دادستان ها ضرب الاجل کشف شواهد کلیدی مورد نیاز برای دفاع از یک سری اتهامات کلاهبرداری را از دست داده اند.

در 5 ژوئن، وکلای بانکمن-فرید در نامه‌ای به قاضی ناحیه ایالات متحده، لوئیس آ. کاپلان گفتند که دولت کل محتویات پنج دستگاه الکترونیکی را که باید تا پایان ماه مارس کشف می‌شد، تحویل نداده است.

این دستگاه ها شامل یک لپ تاپ متعلق به کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و یک آیفون و یک لپ تاپ متعلق به یکی از بنیانگذاران FTX، گری وانگ بود.

طبق نامه وکلای بانکمن-فرید:

کمتر از چهار ماه مانده به دادگاه، دفاع نگران است که تولید دیرهنگام چنین کشف بزرگ و مهمی بر آماده سازی دفاع تأثیر بگذارد.

Bankman-Fried در تاریخ 2 اکتبر به اتهام کلاهبرداری، کمک های مالی غیرقانونی سیاسی و رشوه دادن به دولت چین در دادگاه حاضر خواهد شد. بر اساس این نامه، در صورتی که «کشف تازه تولید شده زمینه را برای طرح‌های جدید فراهم کند» و مایل به تأخیر در تاریخ استماع نباشد، می‌توان درخواست‌های اضافی کرد.

گزیده ای از نامه وکلای بانکمن-فرید. منبع: CourtListener

در این نامه همچنین اشاره شده است که دولت قادر به ارائه اطلاعات در مورد وام گیرندگان FTX نیست. او قبل از توضیح اینکه چقدر کمبود آن وجود داشت، گفت: «این تولیدات دیرهنگام تأثیر انباشته‌ای بر توانایی دفاع برای آمادگی مناسب برای جلسه استماع دارد.

“پنج تولید تا به امروز بسیار پرحجم هستند و در مجموع بیش از 3.6 میلیون سند و بیش از 10 میلیون صفحه دارند.”

چهار محصول اول شامل حدود 1.1 میلیون سند بود و آخرین مورد که توسط دفاع در 25 مه بازیابی شد، حاوی کمی کمتر از 2.5 میلیون سند است که “بیش از سه برابر اسناد در سفر فعلی”.

مرتبط با: رهبری FTX از Sam Bankman-Fried بیش از 220 میلیون دلار پیش از ورشکستگی شکایت کرد

در همین حال، بانکداران FTX که وظیفه نجات این شرکت درگیر را بر عهده دارند، ظاهراً به دنبال نقدینگی سهام شرکتی هستند که اکنون بخشی از صنعت هوش مصنوعی است.

در 6 ژوئن، سمافور گزارش داد که Anthropic، استارت آپ هوش مصنوعی شرکت بانکداری سرمایه گذاری ورشکسته مرتبط با سهام Perella Weinberg، “صدها میلیون دلار از فروش سهام” را به سرمایه گذاران بالقوه مسخره می کند.

طبق ترازنامه های FTX، در زمان ورشکستگی در نوامبر 2022، این شرکت 500 میلیون دلار سهام آنتروپیک داشت که با توجه به ترازنامه های FTX، تخمین زده می شود که ارزش آن بسیار بیشتر باشد زیرا رونق هوش مصنوعی به شدت ادامه دارد.

Anthropic در جدیدترین دور سرمایه گذاری سری C خود در 23 می، 450 میلیون دلار به ارزش 4.6 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید