SBF سعی کرد بازار ارزهای دیجیتال را برای نجات FTX بی ثبات کند: گزارش


معاملات توسط Alameda Research بر روی استیبل کوین depeg Tether متمرکز شد.

بر اساس گزارش‌های 9 دسامبر، مدیران تتر و مدیر عامل بایننس، چانگ‌پنگ “CZ” ژائو نگران این بودند که مدیر عامل سابق FTX، سام بانکمن-فرید (SBF) در تلاش برای بی‌ثبات کردن بازار کریپتوها در تلاش برای نجات صرافی ورشکسته فعلی است.

پیام‌هایی که وال استریت ژورنال از چت گروهی سیگنال به نام «هماهنگی تبادل» مشاهده کرد، نشان می‌دهد که در 10 نوامبر بحثی بین CZ و SBF در مورد استیبل کوین USDT تتر وجود داشته است. اعضای گروه سیگنال شامل جسی پاول، یکی از بنیانگذاران Kraken، پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Tether و دیگران هستند.

بر اساس این گزارش، CZ و سایر اعضای گروه نگران هستند که معاملات Alameda Research استیبل کوین را بر روی depeg متمرکز می کند، که تأثیر موجی بر قیمت کریپتو خواهد داشت. گزارش شده است که مدیر عامل بایننس با SBF روبرو شده است:

تلاش برای depeg کردن استیبل کوین ها را متوقف کنید. و دست از هر کاری بردار حالا بس کن، دیگر آسیبی نده.»

SBF در بیانیه ای به WSJ این اتهامات را رد کرد.

جنجال ادعا شده در مورد گروه سیگنال یک روز پس از آن صورت می گیرد که بایننس اعلام کرد که رقیب مشکل دار FTX را نجات نمی دهد و به استناد «گزارش هایی مبنی بر سوء مدیریت وجوه مشتری و تحقیقات ادعایی آژانس آمریکایی» اشاره کرد. در 10 نوامبر، Tether’s Ardoino همچنین گفت که این شرکت “هیچ برنامه ای برای سرمایه گذاری یا وام در FTX/Alameda” ندارد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، جزئیات جدیدی در مورد معامله شکست خورده بین Binance و FTX در دسامبر فاش شد. در یک موضوع توییتر، CZ اشتیاق او Bankman-Fried را یک “کلاهبرداری” خواند و گفت که در جولای 2021 پس از اینکه بایننس “بیشتر از Alameda/SBF ناراحت شد” از سمت خود در FTX کنار رفت. به گفته مدیر عامل بایننس، SBF با خروج از بازار سهام “دیوانه” شده است.

در پاسخ، SBF ادعا کرد که بایننس “تهدید کرد که در آخرین لحظه خارج می شود” و CZ را به دروغگویی در مورد نقش خود در معامله متهم کرد.

در 11 نوامبر، حدود 130 شرکت، از جمله FTX Group و West Realm Shires Services، از جمله FTX Trading، FTX US و Alameda Research، به دلیل “نقض نقدینگی” در ایالات متحده اعلام ورشکستگی کردند.

از زمان ورشکستگی FTX، SBF در هفت دعوای حقوقی دسته جمعی و تحقیقات و تحقیقات متعدد، از جمله تحقیقات دستکاری بازار که توسط دادستان های فدرال انجام شده، شرکت داشته است.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید