SBF در صورت تقلب 700 میلیون دلار از دارایی خود را از دست خواهد داد

SBF در صورت تقلب 700 میلیون دلار از دارایی خود را از دست خواهد داد


در حالی که اکثر SBF ها به خطر افتاده اند، دادستان فدرال دامیان ویلیامز اظهار داشت که دولت می خواهد کنترل هر سه حساب Binance مرتبط با او را در دست بگیرد.

بر اساس پرونده های جدید دادگاه، سام بنکمن-فرید (SBF) بنیانگذار بی اعتبار FTX در صورت تقلب، نزدیک به 700 میلیون دلار دارایی توقیف خواهد شد.

در یک سند دادگاه که در 20 ژانویه ارائه شد، دادستان فدرال ایالات متحده، دامیان ویلیامز، اظهار داشت که “دولت محترمانه اطلاع داده است که اموال مصادره شده فهرست طولانی از دارایی های فیات، سهام و ارزهای دیجیتال را پوشش می دهد.”

در این پرونده ها آمده است که دولت بیشتر دارایی ها را بین 4 تا 19 ژانویه مصادره کرده است و همچنین در تلاش است تا ادعای “کلیه سکه ها و دارایی های” متعلق به سه حساب جداگانه Binance را داشته باشد.

با نگاهی به لیست دارایی های توقیف شده، بیشترین تخصیص 55,273,469 سهم Robinhood (HOOD) به ارزش تقریبی 525.5 میلیون دلار در زمان نگارش این مقاله، 94.5 میلیون دلار در بانک Silvergate، 49.9 میلیون دلار در بانک ایالتی Farmington و ED&F Man Capital است. 20.7 میلیون دلار در بازار. ، شرکت

دستور مصادره SBF: شنونده محاکمه

در این مورد، دولت دستور مصادره این دارایی ها را صادر کرد و مدعی شد که این دارایی ها به طور غیرقانونی از طریق استفاده از سپرده های مشتریان به دست آمده است.

در حالی که اعضای حلقه درونی SBF، مانند کارولین الیسون و گری وانگ، بر سر نقش خود در فروپاشی FTX با دادستان ها مشاجره و همکاری می کردند، خود مرد در هیچ یک از هشت اتهامی که علیه او مطرح شده بود، اعتراف کرد که بی گناه است.

مربوط: وکیل ورشکستگی FTX: بدهکاران با “حمله توییتری” سام بنکمن-فرید روبرو هستند

FTX سرمایه گذاران آفریقایی را با بازاریابی پرچین تورمی جذب می کند

در اخبار دیگر در مورد FTX، گزارش 18 ژانویه وال استریت ژورنال (WSJ) بازاریابی بسیار منسوخ شده ای را که مدت ها قبل از ورشکستگی بازار سهام در نوامبر در آفریقا راه اندازی کرده بود، برجسته کرد.

این کمپین، استیبل کوین‌های دلاری را به‌عنوان سرمایه‌گذاری‌هایی که برای تورم امن‌تر از ارزهای محلی هستند، تبلیغ می‌کند، در حالی که پتانسیل کسب درآمد سالانه ۸ درصد را از طریق برنامه‌های پاداش‌دهی افزایش می‌دهد.

در حالی که با توجه به اینکه ارزهای آفریقایی مانند نایرا نیجریه و سدی غنا در برابر دلار آمریکا کاهش یافته اند، این احساس تورم به طور کلی صادق است، هر مشتری آفریقایی FTX که با بازاریابی متقاعد شود، مطمئناً هنگام ورشکستگی شرکت، پول خود را از دست داده است.

مربوط: ناظران می گویند که راه اندازی مجدد FTX به دلیل اعتماد طولانی مدت کاربران متوقف شده است

رهبر سابق آموزش FTX برای آفریقا، پیوس اوکدیناچی، به WSJ گفت که این صرافی حدود 500 میلیون دلار حجم معاملات ماهانه در آفریقا را مدیریت می کند که بیشتر حجم از نیجریه است.

شایان ذکر است، تنها هشت روز قبل از اعلام ورشکستگی FTX، SBF همچنین خدمات FTX را به غرب آفریقا معرفی کرد و در توییتی در 3 نوامبر اعلام کرد که صرافی شروع به پذیرش سپرده به فرانک CFA غرب آفریقا کرده است.


نویسنده: Brian Quarmby

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉