به گفته مفسران حقوقی هنوز "خیلی برای بازی" در نبرد حقوقی SBF وجود دارد

به گفته مفسران حقوقی هنوز “خیلی برای بازی” در نبرد حقوقی SBF وجود دارد


سام بنکمن-فرید با هشت اتهام مواجه است و ممکن است با ۱۱۵ سال زندان روبرو شود، اما حکم نهایی ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد.

مفسران حقوقی به کوین تلگراف گفتند که سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX با هشت اتهام مواجه است و ممکن است با ۱۱۵ سال زندان روبرو شود، اما تا زمانی که او در ماه‌ها یا حتی سال‌های آینده حکم نهایی را دریافت کند، «کارهای زیادی برای بازی کردن» وجود دارد.

“در این مرحله سخت است که بگوییم نتیجه محتمل چه خواهد بود، اما خطر واقعاً زیاد است. مجازات‌ها در پرونده‌های کلاهبرداری بزرگ می‌تواند متفاوت باشد، برنی مدوف در سال 2009 محکومیت 150 ساله زندان را سپری کرد، در حالی که چندین وکلای شرکای Stokoe Partnership در پرونده انرون، ریچارد کانن، سال‌ها پیش به محرک‌های اصلی اعتبار داد. او گفت: «مجازات بسیار کمتر بود.

به عنوان برنی مدوف، سرمایه‌دار آمریکایی که ده‌ها میلیارد دلار از هزاران سرمایه‌گذار در یک دوره 17 ساله کلاهبرداری کرد، SBF از اعتبار خود برای پوشاندن مشکلات FTX و جریان پول به تحقیقات Alameda استفاده کرد. نقشه مادوف نیز در یک بازار نزولی سقوط کرد و او در سال 2009 محکوم شد و به قربانیان 170 میلیارد دلار پرداخت شد، اما طبق گفته صندوق قربانیان مدوف، تنها 4 میلیارد دلار 13 سال بعد به قربانیان پرداخت شد.

مرتبط: Binance “ورشکسته FTX” – کوین اولری

در پرونده انرون، مدیران شرکت آبروریز انرژی سال ها پس از این رسوایی محکوم شدند. کنت لی، یکی از بنیانگذاران شرکت، پیش از محکوم شدن به 45 سال زندان درگذشت، در حالی که جفری اسکیلینگ، مدیر عامل سابق انرون، 12 سال از دوران محکومیت 24 ساله خود را سپری کرد.

در مورد SBF، این اتهامات شامل کلاهبرداری الکترونیکی، تقلب در اوراق بهادار، کلاهبرداری کالا، پولشویی و توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده و نقض قانون تامین مالی کمپین در مورد مشتریان و وام دهندگان است.

با توجه به مقدار بی‌سابقه‌ای پولی که در اینجا در خطر است، SBF به دنبال محدوده راهنمای بالایی خواهد بود. [for a sentence]. با این حال، شرایط تخفیف‌دهنده‌ای وجود دارد – آیا از استرداد چشم پوشی می‌کند، آیا همکاری می‌کند، آیا به یافتن وجوه قربانی کمک می‌کند؟ Ari Redbord، رئیس امور حقوقی و دولتی در TRM Labs، یک شرکت اطلاعاتی بلاک چین، گفت: «در ماه‌ها و حتی سال‌های آینده چیزهای زیادی در اینجا وجود دارد.

روند استرداد از باهاما به ایالات متحده گام بعدی در این نبرد حقوقی است. “متهم از حق خود برای تجدیدنظر در مورد استرداد چشم پوشی نکرده است، و جلسه رسیدگی در ماه فوریه است. از این به بعد، اوضاع می تواند تغییر کند، به خصوص زمانی که متهم در بازداشت است و ممکن است بخواهد به جلو برود. ممکن است SBF از استرداد چشم پوشی کند، یا شما در دادگاه اعتراض می کنید.» او گفت.

طبق گزارش ها، مدیر عامل سابق FTX، مارک کوهن، دادستان سابق فدرال را به عنوان وکیل مدافع خود استخدام کرد. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، کوهن یکی از بنیانگذاران شرکت حقوقی کوهن و گرسر و یکی از اعضای تیم دفاعی در پرونده پرمخاطب Ghislaine Maxwell بود که به جرم قاچاق جنسی کودکان به 20 سال زندان محکوم شد.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉