SBF حقیقت پشت بازگشایی FTX برای برداشت در باهاما را فاش می کند


مدیر عامل سابق FTX توضیح داد که چرا صرافی مدت کوتاهی قبل از اعلام ورشکستگی، برداشت برای شهروندان باهامایی را بازگشایی کرد.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، چند روز قبل از اعلام ورشکستگی او، زمانی که صرافی به طور انتخابی برداشت ها را فقط برای کاربران باهامایی بازگشایی کرد، واقعاً چه اتفاقی افتاد.

در یک تماس تلفنی در 16 نوامبر با وبلاگ نویس کریپتو تیفانی فونگ، بانکمن-فرید ادعا می کند که تصمیم گرفته است برداشت از شهروندان باهامایی را از سر بگیرد زیرا نه او و نه صرافی نمی خواستند در کشوری باشند که «چیزهای زیادی» دارد. افراد عصبانی در آن حضور دارند.»

دلیل اینکه من این کار را انجام دادم این بود که آینده‌ای برای بازار سهام بسیار مهم بود، زیرا من در حال حاضر اینجا هستم و شما نمی‌خواهید در کشوری باشید که افراد خشمگین زیادی در آن حضور دارند. نمی خواهم در کشوری باشم که در آن افراد خشمگین زیادی وجود دارد.

Bankman-Fried مدعی است که به رگولاتورهای اوراق بهادار باهامایی “اخطار یک روزه” داده است که FTX این کار را انجام خواهد داد، اما گفت که رگولاتور قبل از اینکه در نهایت تصمیم به برداشت اجازه دهد، با “بله یا نه” پاسخ نداده است.

«منظورم این است که او واقعی صحبت می‌کرد، این خیلی مزخرف بود اما […] راه رسیدن به FTX شامل باهاما بود که از آن عصبانی نبودند.

صرافی کریپتو که اکنون از کار افتاده است، ابتدا همه برداشت ها را در 8 نوامبر به دلیل مشکلات نقدینگی متوقف کرد.

در 10 نوامبر، درست یک روز قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی، صرافی خاطرنشان کرد که تسهیل برداشت وجوه باهامیان را آغاز کرده است. در آن زمان مدعی شد که از خواسته های رگولاتوری کشور پیروی می کند که منجر به برداشت میلیون ها دلار وجوه از بورس شد.

با این حال، کمیسیون اوراق بهادار باهاما (SCB) روایت FTX را شکست و در 12 نوامبر اعلام کرد که نه دستور داده و نه به FTX اجازه داده است که برداشت از مشتریان در باهاما را اولویت بندی کند.

آنها همچنین هشدار دادند که هرگونه برداشت از وجوه ممکن است به عنوان بخشی از روند انحلال شرکت برداشت شود.

کوین تلگراف با SCB تماس گرفت تا تأیید کند که آیا این صرافی قبل از بازگشایی مجدد، ارتباطاتی را از FTX دریافت کرده است و پاسخ آن در آن زمان چه بوده است. SCB بلافاصله پاسخ نداد.

در آخرین مصاحبه خود با Fong، Bankman-Fried پس از اینکه فونگ گفت که این مورد است، این اقدام به منظور تسهیل برداشت برای افراد داخل FTX بوده است.

اوه، این معاملات داخلی نبود، بلکه سعی داشت یک مسیر نظارتی رو به جلو برای بازار سهام ایجاد کند.

SBF دنبال هکر FTX بود

مدیر عامل سابق FTX همچنین در مصاحبه ای در 16 نوامبر اظهار داشت که بسیار نزدیک به اطلاع از هویت هکر FTX است که به نظر می رسد کمی پس از اعلام ورشکستگی صرافی در 11 نوامبر بیش از 450 میلیون دلار دارایی را به سرقت برده است.

“من دقیقا نمی دانم چه کسی است، زیرا در نیمه راه تحقیقات من، آنها تمام دسترسی به سیستم ها را قطع کردند. من آن را به هشت کاهش دادم. نمی دانم کدام یک، اما شهود بسیار خوبی دارم.

Bankman-Fried گفت که فکر می کند “یک کارمند سابق یا شخص دیگری بدافزار را روی رایانه کارمند سابق نصب کرده است.”

مربوط: “هرگز کد FTX را باز نکرد”: SBF گفتگوی طولانی و صریح با وبلاگ نویس داشت

در مصاحبه ای جداگانه و جدیدتر با Sam Bankman-Fried در 29 نوامبر توسط Axios، مدیر عامل سابق FTX فاش کرد که تا امروز، تنها حدود 100000 دلار در حساب بانکی او باقی مانده است.

این در حالی است که Bankman-Fried در اوج ارزشش 26 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

Bankman-Fried ادعا می کند که “عملاً همه چیز” را در شرکتی که اکنون ورشکسته شده است، به هم پیوند زده است.

او گفت: “یعنی هیچ نظری ندارم. نمی دانم. آخرین باری که چک کردم، 100000 دلار در حساب بانکی ام بود.”
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید