گزارش شده است که دادستان های SBF در حال بررسی کمک های مالی به دموکرات های ارشد ایالات متحده هستند

گزارش شده است که دادستان های SBF در حال بررسی کمک های مالی به دموکرات های ارشد ایالات متحده هستند


دموکرات‌های DNC، DCCC و Hakeem Jeffries نماینده کنگره با دادستان‌های SBF برای دریافت اطلاعات برای کمک به تحقیقات در حال انجام آنها تماس گرفتند.

بر اساس گزارش‌ها، دادستان‌هایی که از مدیر عامل سابق FTX، سام بنکمن-فرید (SBF) تحقیق می‌کنند، با اعضای ارشد حزب دموکرات تماس گرفتند تا در مورد کمک‌های مالی این کارآفرین جویا شوند.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، اعضای دموکرات کمیته ملی دموکرات (DNC)، کمیته مبارزات انتخاباتی دموکرات کنگره (DCCC) و هاکیم جفریس، نماینده کنگره، برای دریافت اطلاعات برای کمک به تحقیقات در حال انجام با دادستان های SBF تماس گرفته اند.

دادستان کل ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک ایمیلی به مارک الیاس، وکیل انتخابات حزب دموکرات ارسال کرد و خواستار جزئیات کمک های مالی توسط SBF شد. ایمیل های مشابهی برای سایر اعضای احزاب دموکرات و جمهوری خواه ارسال شد.

پلیس سلطنتی باهاما SBF را در 12 دسامبر به درخواست دولت ایالات متحده، درست یک روز قبل از شهادت متهم در مقابل کنگره دستگیر کرد. این کارآفرین به هشت فقره تقلب مالی و انتخاباتی که حول اختلاس 1.8 میلیارد دلاری وجوه مشتری می‌چرخد، متهم شد.

تحقیقات در حال انجام در مورد کمک های مالی سیاسی SBF توجه را به خود جلب کرده است زیرا دموکرات ها دومین کمک کننده بزرگ فردی هستند که 39.8 میلیون دلار هزینه کرده اند.

مربوط: Sam Bankman-Fried به دنبال تغییر تصمیم برای تجدید نظر در مورد استرداد: گزارش

در 17 دسامبر، گزارش شد که سه گروه پیشرو دموکرات – DNC، کمیته کمپین سناتور دموکرات و DCCC – تصمیم گرفتند بیش از 1 میلیون دلار کمک های مالی مربوط به SBF را به سرمایه گذاران FTX برگردانند.

همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود، یک سخنگوی DNC این تصمیم را تایید کرد:

“با توجه به ادعاهای احتمالی نقض مالی کمپین توسط Bankman-Fried، ما از سال 2020 وجوهی را برای بازگرداندن 815000 دلار کمک های مالی کنار می گذاریم. به محض دریافت دستورالعمل مناسب در مراحل قانونی، به این موضوع باز خواهیم گشت.”

دو کمیته دیگر، DSCC و DCCC نیز متعهد شدند که به ترتیب 103000 و 250000 دلار را برای بازپرداخت کنار بگذارند.


نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉