بر اساس گزارش ها، مدیران SBF و FTX میلیون ها دلار برای املاک در باهاما هزینه کرده اند


حداقل 19 ملک به ارزش تقریبی 121 میلیون دلار از طرف والدین و مدیران ارشد FTX، Sam Bankman-Fried خریداری شده است.

آخرین افشای شکایت FTX نشان می دهد که میلیون ها دلار از املاک باهامیان به نمایندگی از این شرکت خریداری شده است. FTX که توسط Sam Bankman-Fried (SBF)، والدینش و سایر مدیران ارشد شرکت در آن زمان اداره می‌شد، طبق گزارش‌ها در دو سال گذشته حداقل 19 ملک در باهاما خریداری کرده است.

بر اساس گزارش رویترز در مورد سوابق رسمی املاک و مستغلات، مجموع این خریدها بیش از 121 میلیون دلار ارزش دارند.

در میان املاک به دست آمده هفت کاندو لوکس بود. در حالی که ساکنان آپارتمان ها در زمان نگارش این مقاله ناشناخته هستند، سند ملک ادعا می کند که از آنها به عنوان “سکونت برای پرسنل کلیدی” بورس منحل شده استفاده می شود.

علاوه بر این، والدین SBF، جوزف بنکمن و باربارا فرید، امضاکنندگان یک ملک 16.4 میلیون دلاری هستند. این سند ظاهراً این ملک را با اسنادی به تاریخ 15 ژوئن سال جاری به عنوان “خانه تعطیلات” تعیین کرده است.

بر اساس گزارش های اولیه، سخنگوی این زوج به این سوال که چگونه این ملک سرگرمی به دست آمده و آیا بودجه FTX دخیل است یا خیر، پاسخی نداده است. قبل از ورشکستگی، فقط این زوج تلاش می کردند ملک را به FTX برگردانند.

از زمان پرونده ورشکستگی، آقای بانکمن و خانم فرید به دنبال بازگرداندن سند به شرکت بوده و منتظر دستورالعمل های بعدی هستند.

FTX که به قیمت 60 میلیون دلار خریداری شد و پایه و اساس آن در آوریل امسال گذاشته شد، در سپتامبر 2021 دفتر مرکزی خود را از هنگ کنگ به باهاما منتقل کرد. کانال رسمی نخست وزیر باهاما فیلم این مراسم را پخش کرد.

با این حال، بر اساس گزارش‌ها از بازدید اخیر رسانه‌ها، این منطقه برای ماه‌ها دست نخورده بود.

مربوط: رگولاتور اوراق بهادار باهامایی دستور تصاحب دارایی های دیجیتال FTX را صادر می کند

همزمان با آشکار شدن بحران نقدینگی و رسوایی ورشکستگی، مقامات باهامایی سام بنکمن-فرید و دو تن از شرکای سابقش را در بازار سهام سابق در کشوری که امروز در آن هستند، “در بند” نگه داشتند.

اسناد دادگاه پس از تشکیل پرونده اولیه ورشکستگی نشان داد که این شرکت ممکن است در مجموع بیش از 1 میلیون طلبکار داشته باشد و به 50 طلبکار بزرگ خود مجموعاً بیش از 3 میلیارد دلار بدهکار است.

در 21 نوامبر، کمیته سنای ایالات متحده اعلام کرد که جلسه استماع FTX برای 1 دسامبر برنامه ریزی شده است، زمانی که رئیس CFTC شهادت خواهد داد.


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید