SBF برای تامین مالی خرید سهام رابینهود 546 میلیون دلار از Alameda وام می گیرد


بیانیه موسس FTX نشان داد که Alameda سرمایه خرید سهام Robinhood را تامین کرده است که بعداً به عنوان وثیقه برای Alameda برای دریافت وام از BlockFi استفاده شد.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار شرم آور صرافی ارزهای دیجیتال FTX، بیش از 546 میلیون دلار از شرکت خواهر این صرافی، Alameda Research، برای خرید سهام رابینهود وام گرفت.

همان سهام بعداً توسط Bankman-Fried به عنوان وثیقه برای وامی که از BlockFi، یکی از مدعیان Alameda گرفت، استفاده شد.

سوگندنامه ای که توسط بانکمن-فرید در دادگاه عالی آنتیگوا و باربودا در 12 دسامبر، روز دستگیری وی ثبت شد، و در 27 دسامبر علنی شد، او و زیکسیاو “گری” وانگ، بنیانگذار FTX، چهار بار بین آوریل و تا کنون به آلامدا قرض دادند. مه 2022. از طریق سفته.

در 30 آوریل، بانکمن-فرید و وانگ به ترتیب حدود 316.6 میلیون دلار و 35.1 میلیون دلار وام دریافت کردند. بعداً در ماه می، دو وام تقریباً 175 میلیون دلاری و 19.4 میلیون دلاری به Bankman-Fried داده شد. 15.

این وام‌ها برای تامین مالی شرکت Emergent Fidelity Technologies Ltd مستقر در آنتیگوان Bankman-Fried استفاده شد.

اگر مبلغ پرداخت شده توسط Emergent برای سهام بیشتر از 546 میلیون دلار اعلام شده باشد، ” [sic] من شک دارم که گری و من این مبلغ اضافی را برای تامین مالی خرید سهام رابینهود قرض گرفته باشیم.

افشای این وام ها می تواند نبرد حقوقی جاری برای بیش از 56 میلیون سهم رابینهود را که در حال حاضر تقریباً 430 میلیون دلار ارزش دارد، پیچیده کند.

وام‌دهنده رمزارز، BlockFi، در 9 نوامبر از بانکمن-فرید Emergent برای سهام Robinhood که ادعا می‌شود BlockFi برای وام به Alameda تضمین کرده است، شکایت کرده است.

مربوط: مدیر اجرایی می گوید معاملات OTC کریپتو به دلیل خرابی FTX کشش پیدا خواهد کرد

FTX در 23 دسامبر وارد عمل شد و از یک قاضی ورشکستگی ایالات متحده کمک گرفت تا از مطالبه سهام BlockFi جلوگیری کند. او گفت که سهام متعلق به Alameda است و اصرار داشت که شرکت‌های FTX سهام Robinhood را در انتظار تحقیقات در مورد سایر ادعاهای مالکیت حفظ کنند.

یوناتان بن شیمون، بانکمن-فرید و طلبکار FTX نیز مدعی سهام هستند.

پیش از این، پرونده های ورشکستگی فصل 11 FTX در ایالات متحده نشان می داد که Bankman-Fried یک میلیارد دلار وام شخصی از Alameda دریافت کرده است.

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda در دسامبر گفت: «آلامدا وجوهی را که مشتریان FTX در صرافی سپرده بودند قرض می‌کرد.


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید