SBF طبق قرارداد جدید وثیقه از استفاده از پیام رسان های آنلاین منع شد


گزارش ها حاکی از آن است که دادستان های ایالات متحده با اجازه سام بنکمن-فرید به ماندن در خانه و در عین حال محدود کردن استفاده از دستگاه ها و برنامه های الکترونیکی خاص موافقت کردند.

داستان سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، همچنان در حال تکامل است، زیرا وکلا و دادگاه همچنان به بحث در مورد شرایط وثیقه SBF ادامه می دهند.

گزارش شده است که وکلای SBF با دادستان های ایالات متحده به توافقنامه وثیقه جدیدی دست یافته اند که به آنها اجازه می دهد در خانه بمانند و در عین حال استفاده از دستگاه ها و برنامه های الکترونیکی خاص را محدود کنند.

به گزارش رویترز، وکلاء در 27 مارس پس از اینکه یک قاضی پیشنهاد کرد که SBF باید در انتظار محاکمه به زندان فرستاده شود، به توافق جدیدی دست یافتند. شرایط جدید وثیقه هنوز توسط قاضی ناحیه ایالات متحده، لوئیس کاپلان، که در حال رسیدگی به پرونده بانکمن-فرید است، تأیید نشده است.

طبق برخی از شرایط جدید پیشنهادی، بانکمن-فرید از استفاده از تلفن هوشمند با دسترسی به اینترنت و همچنین برنامه‌هایی غیر از تماس‌های صوتی و پیام‌های متنی منع خواهد شد. این معامله همچنین SBF را ملزم به استفاده از یک لپ‌تاپ اولیه با عملکرد محدود و نرم‌افزار نظارتی برای نظارت بر فعالیت کاربر می‌کند. استفاده از هر وسیله ارتباط الکترونیکی دیگر ممنوع است.

بنا بر گزارش‌ها، والدین SBF در نامه‌ای در روز دوشنبه موافقت کردند که دسترسی به دستگاه‌های او را محدود کنند و در عین حال سوگندنامه‌هایی مبنی بر عدم آوردن وسایل الکترونیکی ممنوعه به خانه‌های خود را امضا کنند. در صورت وجود “ظن منطقی” به نقض، SBF باید دستگاه های خود را برای جستجو ارسال کند.

توافق جدید چند هفته پس از آن صورت می گیرد که قاضی کاپلان تلاش کرد SBF را از استفاده از هرگونه وسیله الکترونیکی و اینترنت به عنوان شرط وثیقه خود منع کند. قاضی استدلال کرد که SBF صاحب یک “باغ الکترونیکی” با دسترسی به اینترنت در خانه جو بنکمن و باربارا فرید در کالیفرنیا است. قاضی کاپلان همچنین استدلال کرد که “دلایل محتمل” برای این باور وجود دارد که SBF در تلاش برای دستکاری شاهد دست داشته است.

در اوایل ماه مارس، گزارش شده است که کاپلان نسبت به پیشنهاد SBF برای اعمال محدودیت های خاصی بر روی تلفن و سایر دستگاه های الکترونیکی خود ابراز نگرانی کرد. او پیشنهاد کرد که SBF به طور خاص خلاق است و می تواند راه هایی برای اجتناب از محدودیت ها پیدا کند.

مرتبط با: وام گیرندگان FTX با فروش 95 میلیون دلاری سهام Mysten Labs موافقت کردند

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، SBF در 2 اکتبر 2023 به اتهام سرقت میلیاردها دلار از وجوه مشتری FTX ارائه شده از طریق صندوق تامینی Alameda Research محاکمه خواهد شد. همچنین گفته می‌شود که او کمک‌های سیاسی غیرقانونی بزرگی انجام داده است. او در 8 اتهام که مجرم شناخته شود ممکن است به 115 سال زندان محکوم شود، خود را بی گناه دانست.

در ماه دسامبر، بانکمن-فرید به شرط 250 میلیون دلار اوراق قرضه، حبس خانگی، ردیابی موقعیت مکانی و تسلیم پاسپورتش آزاد شد. چند روز بعد، برخی از محققان صنعت تراکنش‌هایی را شناسایی کردند که گفته می‌شود SBF حدود 700000 دلار در یک صرافی ارز دیجیتال سیشل پول نقد کرده است. بنیانگذار FTX بعداً دخالت در این یا هر تراکنش دیگری که ادعا می‌شود به SBF یا FTX مرتبط است را رد کرد.

در حالی که ظاهرا SBF تاکنون از توییتر منع نشده است، مدتی است که از هرگونه فعالیت در پلت فرم رسانه های اجتماعی دور مانده است. آخرین فعالیت قابل مشاهده در توییتر بود انتشار مجددی که سالیوان و کرامول به نمایندگی از وام گیرندگان FTX در 20 ژانویه ادامه می دهد، و شبیه به گزارشی است که نشان می دهد شرکت برای 19 روز اول کار FTX 7.5 میلیون دلار صورتحساب پرداخت کرده است.

مجله: تالار شعله توییتر رمزنگاری شده: لارک دیویس در مورد مقابله با طوفان های رسانه های اجتماعی و اینکه چرا او یک گاو ETH است: تالار شعله
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *