SBF از پول FTX برای سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری در یک شرکت VC مبهم استفاده کرده است.

SBF از پول FTX برای سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری در یک شرکت VC مبهم استفاده کرده است.


دادستان های ایالات متحده ادعا کردند که سرمایه گذاری SBF در Modulo به احتمال زیاد از طریق اختلاس توسط مشتریان FTX انجام شده است.

مقامات ایالات متحده ممکن است یکی دیگر از اجزای احتمالی امپراتوری ارزهای دیجیتال Sam Bankman-Fried (SBF) را کشف کرده باشند.

بر اساس گزارشی در نیویورک تایمز، دادستان های فدرال ایالات متحده ادعا می کنند که Bankman-Fried از وجوه صرافی FTX برای سرمایه گذاری در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Modulo Capital استفاده کرده است.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، صندوق تامینی SBF و شرکت خواهر FTX Alameda Research در سال 2022 در مجموع 400 میلیون دلار در Modulo سرمایه گذاری کردند که آن را به یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های SBF تبدیل کرد. این بودجه مورد توجه ویژه قانونگذاران قرار گرفته است زیرا یک شرکت نسبتاً ناشناخته، Modulo، سرمایه قابل توجهی را برای بازار ارزهای دیجیتال در زمان‌های سخت جذب کرده است.

طبق آخرین یافته‌های محققان SBF، سرمایه‌گذاری Modulo به احتمال زیاد با عواید حاصل از جرم یا اختلاس توسط مشتریان FTX انجام شده است.

دادستان ها گفتند که Modulo به عنوان یک بخش کلیدی از تحقیقات ظاهر شد، زیرا طبق گزارش ها وکلای FTX بر دارایی های Modulo نظارت می کردند زیرا به دنبال بازپرداخت میلیاردها دلار در بازپرداخت به مشتریان، سرمایه گذاران و سایر طلبکاران بود. تا کنون، محل سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری SBF نامشخص است.

Modulo Capital در مارس 2022 توسط سه تن از مدیران سابق جین استریت، یک شرکت مستقر در نیویورک که زمانی بانکمن-فرید و مدیر عامل آلامدا، کارولین الیسون را استخدام می کرد، تأسیس شد. دانکن رینگانس-یو، یکی از بنیانگذاران، طبق گزارشات، تنها دو سال پیش از کالج انصراف داد. Xiaoyun Zhang، یکی دیگر از بنیانگذاران Modulo معروف به لیلی، یک تاجر سابق وال استریت بود که روابطی با SBF داشت. Modulo همچنین شناخته شده است که عملیات خود را از همان جامعه مسکن باهامایی که SBF در آن ساکن است، اجرا می کند.

مربوط: آخرین خبر: داده های مالی بدون سانسور BlockFi گزارش شده است که 1.2 میلیارد دلار ریسک FTX را نشان می دهد.

این خبر در حالی منتشر شد که کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسیونر کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده، کار دقت انجام شده توسط سرمایه گذاران خطرپذیر و مدیران پولی که FTX را تامین می کنند، زیر سوال برد. “چرا واقعاً چشمانشان را روی چراغ های قرمز چشمک زن بسته اند؟” او درخواست کرد.

پیش از این، معاون نخست وزیر شرکت سرمایه گذاری دولتی Temasek سنگاپور اعتراف کرد که سرمایه گذاری آنها در FTX باعث “آسیب به شهرت” این شرکت شده است.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉