مدیر اجرایی Coinbase: Alameda متعلق به SBF، 38 میلیارد دلار USDT برای کسب سود از معاملات آربیتراژ استخراج کرد.


مدیر Coinbase، Conor Grogan، داده‌های زنجیره‌ای از تحقیقات Alameda Sam Bankman-Fried را نشان داد که نشان می‌دهد ضرابخانه‌های عظیم USDT سفارش داده شده در سال 2021.

داده های بلاک چین که توسط مدیر Coinbase، Conor Grogan پرچم گذاری شده است، نشان می دهد که Alameda Research در سال 2021 از بیش از 38 میلیارد دلار در توکن های Tether (USDT) استفاده کرده است، علیرغم اینکه هیچ دارایی مشابهی تحت مدیریت ندارد.

به گفته گروگان، ارزش کل تولید USDT بالاتر از کل دارایی های آلامدا در دفاتر خود در اوج رشد بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021 بود.

گروگان همچنین پیشنهاد می‌کند که پرداخت‌های USDT FTX به احتمال زیاد از توکن‌های Alameda (در مجموع 3.9 میلیارد USDT) انجام شده است. بخش عمده ای از این مبلغ بازخرید در طول سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra Luna انجام شد.

در ژانویه 2021، سام ترابوکو، مدیرعامل سابق آلامدا، گزارش‌های گسترده‌ای مبنی بر صدور USDT قابل توجه توسط تتر را بررسی کرد و بینش‌هایی در مورد اینکه چگونه آلامدا از فرصت‌های آربیتراژ در ارزش USDT در جفت‌های معاملاتی مختلف در صرافی‌های مختلف سود می‌برد، ارائه کرد.

Trabucco توضیح داد که حق بیمه تراکنش‌های USDT تا 1 دلار معمولاً متغیر است، با توجه به اینکه تراکنش‌های USDT بیت‌کوین در مقایسه با تراکنش‌های BTC/دلار آمریکا منجر به کاهش جزئی در نقاط پایه می‌شود.

و به یاد داشته باشید، *این*ها بهترین بازارهایی هستند که می توان از آنها برای تعیین محل معامله USDT استفاده کرد؛ برای مثال، ترکیب بازارهای BTC/USDT و BTC/USD بسیار نقدشونده تر از بازار USDT/USD هر صرافی است، بنابراین قیمت ها کاهش می یابد. اینها (اگرچه تجارت دو پا باشد) (اگرچه) بسیار مهمتر است.»

Trabucco توضیح داد که سایر استیبل‌کوین‌های دلار آمریکا، مانند USD Coin (USDC)، به دلیل ایجاد و فرآیند بازخرید USDT، حق بیمه کمتری دارند. با توجه به اینکه شرکت های منتخب توانایی ایجاد و بازخرید USDT را دارند، اکثر بازیگران بازار USDT را نه مستقیماً از خزانه Tether بلکه در خود بازارها خریداری و معامله می کنند:

وقتی USDT به بالای 1 دلار می رسد چطور؟ یک شرکت پیچیده مانند Alameda با تنظیمات عالی برای اجرای چندین پا به طور همزمان در همه صرافی ها و ربات ها می خواهند بفروشند! و این کاری است که ما انجام می‌دهیم – بسیار.”

Trabucco اضافه کرد که Alameda به لطف توانایی خود در ایجاد و استفاده از USDT در صورت نیاز، “می تواند با خیال راحت شرط بندی های بزرگ انجام دهد”. مدیر عامل سابق Alameda این وضعیت را به عنوان یک وضعیت “برد-برد” برای شرکت تجاری و ثبات دلار USDT توصیف کرد:

بدیهی است که ما به این دلیل پول در می آوریم که مثلاً می توانیم بالاتر از جایی که ایجاد کرده ایم بفروشیم، اما همچنین قیمت را به گونه ای تراز می کنیم که وقتی خریداران کشاورزی وارد می شوند، قیمت نزدیک به 1 دلار باقی بماند.

در نتیجه، Alameda با جمع آوری حق بیمه از فرصت های آربیتراژ به لطف توانایی خود در ایجاد توکن های USDT سود برد. Bankman-Fried نیز در سال 2021 به این بحث پیوست و اظهار داشت که Alameda به طور فعال از USDT در ازای دلار آمریکا استفاده می کند.

کوین تلگراف با تتر تماس گرفت تا میزان توکن های USDT را که به درخواست Alameda ضرب شده است، تأیید کند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل
نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید